ارزآوری ۲۰۰میلیون دلاری صادرات ذوب آهن

0 946

ذوب آهن اصفهان از مرحله زیان دهی خارج و به مرحله سود دهی رسید.
به گزارش معدن ۲۴، مدیرعامل ذوب آهن با بیان اینکه ذوب آهن در این مدت ۴۷۶هزار تن فولاد صادر کرده است، گفت: بیشترین حجم صادرات این کارخانه به کشورهای عمان، امارات، اردن، مصر، تایلند و برخی کشورهای اروپایی بود
احمد صادقی با اشاره به اینکه هم اکنون نرخ این محصولات واقعی است و با تمهیدات مختلف کنترل می‌شود تا مصرف کننده دچار سختی نشود وی افزود: در تمام دنیا، نرخ این محصولات در داخل کشور نسبت به نرخ‌های بین المللی بیشتر است و تن‌ها در ایران این موضوع برعکس است.
صادقی به مناسب بودن تعرفه‌های کنونی واردات با توجه به نرخ بین المللی اشاره کرد و گفت: عده‌ای از دلالان که سابقه واردات شمش بی کیفیت به کشور دارند، می‌خواهند در شرایط فعلی برای حذف تعرفه فشار بیاورند تا در زمان مناسب از واردات سود ببرند.
مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان در خصوص تولید ریل گفت: تولید ۲۰هزار تن ریل U۳۳ در برنامه شهریور ماه ذوب آهن قرار دارد و پس از آن نیز ۲۰هزار تن دیگر تولید می‌شود که مطابق قرارداد در مجموع ۴۰هزار تن ریل U۳۳ تولید و تحویل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی می‌شود که بابت بدهی ذوب آهن به راه آهن است.
صادقی ادامه داد: مشکل اصلی این است که راه آهن توان پرداخت بهای ریل را ندارد، اما توافقات خوبی بین این دو سازمان صورت گرفته تا تولید ریل و پرداخت بهای آن امکان پذیر شود.
وی گفت: قیمت تمام شده محصولات ذوب آهن در سال جاری با وجود تورم، نسبت به سال۹۴ کمتر بود و هم اکنون این کارخانه به عنوان یکی از تولید کنندگان عمده فولاد کشور، با اقدامات انجام شده از مرحله زیان دهی خارج و به سوددهی رسید.
مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه پرداخت بدهی‌ها در مدت ۵سال صورت میگیرد تا ذوب آهن اصفهان دوباره تبدیل به یک واحد اقتصادی پیشرو شود، افزود: پرداخت بدهی‌های سازمان‌ها و معادن آغاز شده و بدهی‌های مالیاتی در حال تهاتر است و بدهی به بانک‌ها از جمله بدهی ۷هزار میلیارد ریالی به بانک رفاه هم پرداخت می‌شود.
کارخانه ذوب آهن اصفهان پارسال ۷۰۰هزار تن محصول به کشور‌های مختلف صادر کرد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.