بورس مدل جدید تامین مالی طرحهای معدنی بخش خصوصی

0 1,522

بنگاهها ی معدنی و صنایع معدنی خصوصی می توانند از طریق بورس اوراق بهادار تامین مالی کنند.

به گزارش معدن ۲۴،وداد حسینی مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری معیار روز دوشنبه در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: شرکت های معدنی که دارایی مشهود و غیر مشهود آنها ۱۰میلیارد تومان است می توانند از طریق بورس با فروش بخشی از سهام خود تامین مالی کنند.

وی تصریح کرد: مدل سرمایه گذاری در بورس بر اساس آینده نگری است بنابراین شرکت های معدنی که بتوانند در بورس فعال شوند می توانند سود مورد نظر را از فروش سهام ببرند.

حسینی گفت:شرکت های گلگهر، چادر ملو و معادن فلزات در راستای تامین مالی تمام شرکت های زیر مجموعه خود را در بورس اوراق بهادار عرضه خواهند کرد.

وی با بیان این مطلب که بورس به شدت علاقمند به عرضه سهام شرکت های معدنی کوچک است گفت:

شرکت های معدنی به دلیل اینکه ظرفیت رشد بالایی در بورس دارندپ، عموم استقبال گسترده ای در خرید سهام این نوع شرکت ها می کنند.بنابراین شرکت های خصوصی می توانند با عرضه سهام حداقلی بیشترین تامین مالی را داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: شرکت های بزرگ معدنی و فولاد دنیا نظیرپوسکو و وله برزیل توانسته اند از طریق بورس تامین مالی کنند وبه غولهای معدنی تبدیل شوند.

وی گفت: صورت های مالی قابل اتکا وشفاف پیش زمینه ورود شرکت های معدنی در بورس اوراق بهادار برای تامین نقدینگی است.

حسینی افزود:شرکت توسعه معادن روی ایران نمونه مدل موفق یک شرکت معدنی در بورس است بطوریکه این شرکت به واسطه رشد قیمت فلز روی طی یک سال گذشته ۹۰ میلیارد تومان سود داده است.

وی گفت: شرکت های معدنی خصوصی می توانند با عرضه سهام خود در بورس اوراق بهادار به راحتی منابع مالی طرحهایی توسعه خود را تامین کنند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.