کوره کک سازی شرکت معادن و فلزات در طبس روشن شد

0 1,392

انجام مرحله پیشگرم کوره های اولین کارخانه کک سازی با تکنولوژی بازیافت حرارت در سطح خاورمیانه

مرحله تست پیشگرم کوره های کارخانه تولید کک طبس بعدازظهر دیروز باحضور دست اندرکاران پروژه با موفقیت به انجام رسید.
مدیرعامل شرکت کک طبس از افتتاح رسمی این کارخانه با حضور مسئولین عالیرتبه در آینده ای نزدیک خبرداد. سیف الدینی افزود: به دلیل استفاده از تکنولوژی بازیافت حرارت، بازدهی تولید و کیفیت کک حاصله نسبت به محصولات مشابه بالاتر خواهد بود.
وی همچنین اعلام کرد: فاز نخست طی سه مرحله اجرا می شود که در پایان مرحله سوم ظرفیت تولید کارخانه را به ۴۵۰هزار تن خواهد رساند. تولید کارخانه کک طبس در نهایت به یک میلیون و دویست هزارتن خواهد رسید.
سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ۵۱ درصد و سرمایه گذاری فلات ایرانیان ۳۹ درصد مالکیت سهام کک طبس را به عهده دارد.
در مراسم بعدازظهر دیروز، عصاری مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات ضمن تقدیر از تلاش دست اندرکاران پروژه، استفاده از توان داخلی کشور برای اجرای عملیات سیویل کارخانه را از افتخارات این طرح برشمرد.
ایشان افزود: راه اندازی این کارخانه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گام مهمی در توسعه صنعتی و اقتصادی شرق کشور، به ویژه منطقه محروم طبس خواهد بود. وی همچنین سرمایه گذاری در کک طبس را تا این مرحله ۱۳۴ میلیارد تومان بعلاوه ۳۸٫۲ میلیون یورو اعلام کرد.
وی تولید ۳۶ مگاوات برق در مراحل آینده را از برنامه های آتی این پروژه برشمرد و گفت: پروژه نیروگاه در حال اخذ قرارداد با پیمانکار داخلی است. پروسه تولید برق به گونه ایست که از انرژی گرمایی موجود در مواد فرار به منظور تولید بخار آب در بویلر برای به حرکت در آوردن توربین ودر نهایت تولید برق استفاده می گردد که این روند علاوه بر کاهش آلودگی محیط زیستی منجر به تولید ارزش افزوده مازاد بر تولید کک و اشتغال زایی می گردد
مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از اشتغال مستقیم ۲۵۰ نفر در این مرحله خبر داد و افزود : با توجه به تأمین زغال سنگ مصرفی کارخانه از محل منابع طبس و کرمان، فعالیت این کارخانه تاثیر بسزایی در رونق اقتصادی و اشتغال منطقه خواهد داشت.ایشان همچنین از تلاش وحمایت های مسئولین استان تشکر کرد
کک ماده اولیه در تولید فولاد به شمار رفته و در کوره بلند، کربن چدن و انرژی لازم جهت ذوب سنگ آهن به وسیله آن تأمین می شود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.