تشریح برنامه شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی برای فروش کنسانتره سنگ آهن

0 1,550

در طرح گندله و کنسانتره شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی در سنگان بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان معادل حدودا ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است.
محمد صالح امامی معاون بازرگانی شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی در گفتگوی اختصاصی با معدن ۲۴گفت: سرمایه گذاری درسنگان یک مشارکت و همکاری فی مابین شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی و مشارکت فام متشکل از شرکت های فکورصنعت، آسفالت طوس و ماشین سازی ویژه است و سهام این شرکت ۶۷درصد متعلق به شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و ۳۳ درصد متعلق به صندوق پس انداز کارکنان بانکهاست.

وی تصریح کرد: واردات تجهیزات خط تولید گندله و کنسانتره سنگ اهن شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی به صورت یوزانس سه ساله است که توسط از یکی از شرکت های معتبر چینی پذیرفته شده که این موضوع علی رغم وجود تحریم ها صورت پذیرفته و در نوع خود انگشت شمار است.

وی افزود: طرح گندله سازی شرکت ملی توسعه صنعتی و معدنی به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در اواسط سال ۹۷به بهره برداری می رسد.

امامی گفت: طرح افزایش ظرفیت کارخانه کنسانتره سنگ آهن این شرکت از ۲.۵ میلیون تن به ۵ میلیون تن در سال در دستور کار قرار دارد و این امر منوط به تامین زیر ساخت های مناسب علی الخصوص تامین آب مورد نیاز شرکت می باشد. با توجه به بکارگیری تجهیزات پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا هم اکنون عیار سنگ آهن ورودی کارخانه ۴۳ درصد و عیار خروجی ۶۹ درصد کنسانتره سنگ آهن است که در نوع خود بی نظیر است.

امامی در پایان در خصوص برنامه فروش کنسانتره شرکت گفت:در حال حاضر با اینکه تقاضاهای فراوانی از سوی شرکت های چینی و تجار ایرانی برای صادرات این کنسانتره وجود دارد، اماتامین نیاز داخل با توجه به کسری موجود در الویت قرار دارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.