دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان:

افزایش قیمت سیمان کذب است

0 454

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تکذیب هرگونه افزایش نرخ سیمان در بازار، گفت: قیمت سیمان افزایش نداشته و همچون هفته‌ها و ماه‌های اخیر باقی مانده است.

«عبدالرضا شیخان» امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا تصریح‌کرد:‌ مراجعه به بورس کالا در این زمینه، نشان‌دهنده واقعیت موجود است، به‌طوری که از ابتدای امسال و بازگشایی بورس کالا تاکنون، میزان عرضه سیمان به بورس، تقاضای آن و همچنین قیمت هر روز مشخص است و در همه این ایام، میزان تقاضا از عرضه سیمان کمتر بوده است.

وی تاکید کرد: ‌این در حالی است که بازار ساخت و ساز هنوز خوب راه نیفتاده است، به عبارتی اگر با بازار خوبی مواجه بودیم آن‌گاه دلالان و واسطه‌ها سیمان را خریداری می‌کردند و به قیمت بالاتر می‌فروختند، اما چنین شرایطی هم وجود ندارد.

شیخان بیان‌داشت: اختلاف قیمت سیمان در مناطق مختلف به دلیل هزینه‌های مالیات بر ارزش افزوده، حمل، تخلیه و بارگیری و همچنین سود عامل توزیع است که بر قیمت سیمان در بورس اضافه می‌شود.

پیش از این، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت نیز خبر منتشر شده در خصوص افزایش قیمت سیمان را نادرست برشمرد و گفت: به‌اندازه کافی سیمان در کشور وجود دارد و هر هفته نیز حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در بورس کالا عرضه می‌شود.

منبع ایرنا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.