توزیع ۵۹ درصد سود از سوی ۱۰ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی/احتمال تشدید رقابت در دسترسی به سرمایه و منابع مالی از بانک‌ها

0 45

معدن۲۴: ۱۰ شرکت بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی با اتمام فصل مجامع، ۵۹ درصد سود خالص خود را بین سهامداران توزیع خواهند کرد.

به گزارش سایت خبری تحلیلی معدن ۲۴، با اجماع وزارتخانه‌های رفاه و اقتصاد در مجامع شرکت‌های  بزرگ بورس، ۱۰ شرکت بزرگ حوزه معدن و صنایع معدنی با اتمام فصل مجامع خود حدود ۱۲۸ هزار میلیارد تومان سود بین سهامداران توزیع خواهند کرد که معادل ۵۹ درصد سود خالص این گروه است.

مجمع امسال حاوی سه پیام مهم بود:

۱- مدیریت گروه اکثریت سهامدار شرکتهای فولاد مبارکه و ملی صنایع مس، عملا با آزادسازی سهام عدالت و اجماع این گروه از سهامداران با صندوق‌های بازنشستگی، از حوزه وزارت صمت به وزارتخانه‌های رفاه و اقتصاد منتقل شده است.

۲- ماهیت صندوق‌های بازنشستگی و سهام عدالت، توزیع سود بالا به منظور انتقال حداکثر منفعت به سهامدار است و انتظار می‌رود این روند توزیع سود بالا طی سال‌های آتی تداوم یابد.

۳- با توجه به حجم طرح‌های در دست اجرا و تعریف شده این شرکتها که بیش از ۴۰ میلیارد دلار است، شرکت‌های معدنی و فولادی بزرگ احتمالا در آینده مشتری خوبی برای بانک‌ها و شرکت‌های تامین سرمایه خواهند بود و رقابت در حوزه دسترسی به سرمایه و منابع مالی تشدید خواهد شد.

@madan24_com

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.