نرخ صعودی آلومینیوم اما با فاصله ۵۰ درصدی از اوج

0 140

معدن۲۴: بهای جهانی هر تن آلومینیوم در روزهای گذشته با رشد نسبی تا ۲۴۷۶ دلار بالا آمده است، اگرچه این تراز قیمتی هم چیزی نزدیک به ۵۰ درصد از بالاترین میزانی که در ماه مارس ثبت شد پایین تر می باشد.
دلیل این رشد قیمتی شاخص تورم آمریکا است که نزولی شده و به تضعیف دلار آمریکا کمک خواهد کرد. در کنار این موضوع، چین گفته که محدودیت های کرونا را برطرف می کند که محرک رشد اقتصادی این کشور و رشد مصرف کامودیتی ها خواهد بود. از طرفی مانعی به نام رکود اقتصادی و نگرانی های مرتبط با آن همچنان سد راه افزایش بیش از حد قیمت کامودیتی ها شده است.
آلکوا بزرگترین تولید کننده آلومینیوم ایالات متحده، اخیرا به سرمایه گذاران هشدار داده است که هزینه های بالای انرژی و مواد اولیه و کاهش قیمت آلومینیوم بر حاشیه سود این شرکت فشار وارد می کند. Centuryآلومینیوم، دومین تولیدکننده بزرگ داخلی، در ماه ژوئن اعلام کرد که یکی از کارخانه های خود در ایالات متحده را تعطیل می کند و بیش از ۶۰۰ کارگر خود را به دلیل افزایش هزینه های انرژی اخراج خواهد کرد.
پس از اینکه بورس فلزات لندن اعلام کرد عرضه جدید فلز روسیه را محدود می کند، پایین آوردن قیمت ها ترس از اختلالات بیشتر در عرضه بود. پس از حمله روسیه به اوکراین، آلومینیوم در ماه مارس به بالاترین سطح خود یعنی حدود ۴۱۰۰ دلار در هر تن رسید.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.