استرالیا تا سال ۲۰۲۸ ارزش صادرات لیتیوم را به حد زغالسنگ می رساند

0 383

معدن۲۴: با گذر جهان از سوخت های فسیلی به سمت انرژی های پاک، استرالیا اهمیت صادرات لیتیوم را طی ۵ سال آینده برابر با صادارت زغالسنگ می داند. استرالیا دومین صادرکننده بزرگ زغالسنگ حرارتی در جهان است.
بر اساس پیش‌بینی‌های دولت این کشور، صادرات لیتیوم تا سال ۲۰۲۸ به ۱۳ میلیارد دلار خواهد رسید که در عین حال ارزش محموله های زغالسنگ نیروگاه ها در این دوره ۷۱ درصد کاهش خواهد یافت. استرالیا که در سال های اخیر به دلیل محدودیت عرضه ناشی از کرونا و جنگ روسیه و اوکراین، سود کافی را از صادرات مواد معدنی برده است، اعلام کرده که در سال مالی منتهی به ژوئن ۲۰۲۳ ارزش صادراتی مواد معدنی خود را به ۴۶۴ میلیارد دلار خواهد رساند. این در حالی ست که به دلیل گذر جهانی به سمت انرژی های پاک این عدد تا سال ۲۰۲۸ به ۲۸۹ میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.
داده های آماری نشان می دهد که فلزات حیاتی مانند لیتیوم و مس نقش پررنگی را در اقتصاد استرالیا به عنوان یکی از بزرگترین صادرکننندگان سوخت های فسیلی جهان ایفا می کند. گفتنی ست بخش معدن و انرژی حدود ۱۴ درصد اقتصاد این کشور را تشکیل می دهد که در حال حاضر بزرگترین صادرکننده لیتیوم و دومین تامین کننده بزرگ زغال سنگ حرارتی است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.