تقدیر استاندار کرمان از شرکت ملی مس برای پیگیری جدی مقابله با آلایندگی های مس

0 824

استاندار کرمان با بیان اینکه مصوبه بسیار خوبی برای کاهش آلایندگی مس در هیات دولت و از سوی رئیس جمهوری انجام شده است، گفت: در این باره حساسیت لازم در کشور و استان کرمان وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی مس منطقه کرمان ، علیرضا رزم حسینی در نشست کارگروه بررسی وضعیت آلایندگی صنایع مس افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران تعهد خوبی برای مدیران شرکت ملی مس ایجاد و کارهای مثبتی نیز در این زمینه انجام شده است.
وی از اقدامات شرکت ملی مس برای پیگیری جدی مقابله با آلایندگی های مس تقدیر کرد و گفت: این طرح از اقدامات نمونه کشوری در حفظ محیط زیست، حفظ مرتع و مسئولیت های اجتماعی مس خواهدشد.
رزم حسینی بیان کرد: طرح ساماندهی آلایندگی های مس به گونه ای اجرا می شود که نشان می دهد با ایجاد یک صنعت می توان در مسیر توسعه حفاظت از محیط زیست و ایجاد اشتغال نیز اقدام کرد.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان تاکید کرد: باید کمیته ای از ادارات مرتبط برای تعیین حریم کارخانه خاتون آباد، تعیین مشاور مطالعات و نحوه انجام مطالعات تعیین شده و ظرف ۱۵ روز آینده اقدامات لازم را انجام دهند.
معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز گفت: تاکنون هفت جلسه کارگروه امور زیربنایی به منظور بررسی موضوع آلایندگی مس در معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار شده است.
ابوالقاسم سیف الهی افزود: اظهارداشت: براساس مصوبه یاد شده، شرکت ملی مس برای کاهش آلایندگی اقدام کرده و اداره کل محیط زیست تائید کرده که بر اساس پیشرفت زمانی تعیین شده برای رفع آلایندگی زیست محیطی اقدام شده است و تا پایان سال جاری میزان آلودگی ها باید به حد استاندارد برسد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.