در مجمع عمومی سالیانه فولادهرمزگان مطرح شد:

زمینه رشد و توسعه فولادهرمزگان میسر شده است

0 746

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان سال مالی منتهی به ۳۰/۱۲/۹۵باحضور ۹۷٫۷۹ (نود و هفت ممیز هفتاد و نه)درصد از سهامداران برگزار شد.

شرکت فولاد هرمزگان به عنوان پیشرفته‌ترین تولید کننده فولاد کشور، با توجه به گذشت ۷ سال از آغاز بهره برداری رسمی و فعالیت در عرصه فولاد‌سازی توانسته گام‌های مهمی را در حوز ه تولید این محصول برداشته و طی مدت زمان کوتاهی به عنوان یکی از قطب مهم و اثرگذار فولاد کشور مطرح شود.
این شرکت با داشتن شاخصه‌های متعددی نظیر واقع شدن در کنار دریا، دستیابی به آب‌های آزاد و حمل و نقل ارزان توانسته مسر توسعه را با سرعت بیشتری طی کرده و به عنوان کاندیدای کسب عنوان قطب فولاد کشور مطرح شود.
مهندس فرزاد ارزانی مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه این مجتمع در سال ۱۳۹۰ و در قالب شرکت سهامی خاص در بندرعباس ثبت شده و طی صورت جلسه‌ای در سال ۹۲ به سهامی عام تبدیل شد، بیان داشت: فولاد هرمزگان در همان سال در بازار بورس ایران نیز پذیرفته گردید.
وی در ادامه این مجتمع را پیشرفته ترین کارخانه فولادکشور معرفی کرد و افزود: واحد احیای مستقیم مجتمع فولاد هرمزگان با ظرفیت سالانه یک میلیون و ۶۵۰هزار تن آهن اسفنجی در مدت ۳۲ ماه با تلاش بی وقفه متخصصان و صنعتگران داخلی اجرا و در مهرماه سال ۱۳۸۷ وارد فاز راه‌اندازی سرد و با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
مدیر عامل فولاد هرمزگان ظرفیت اسمی این مجتمع را بالغ بر ۱٫۵میلیون تن تختال به ضخامت ۲۰۰ و ۲۵۰ میلی متر عرض ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر و طول ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: این شرکت قادر است بالغ بر یک میلیون و ۶۵۰هزار تن آهن اسفنجی در سال ، ۹۰هزار تن آهک در سال ،۷۵۰۰نرمال متر مکعب اکسیژن بر ساعت ، ۱۸۰۰۰نرمال متر مکعب بر ساعت نیتروژن و ۱۲۰نرمال متر مکعب بر ساعت آرگون تولید کند.
ارزانی به مهمترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در سال ۹۵ اشاره داشت و افزود: تولید گریدهای ورق خودرو و مخازن تحت فشار، را ه اندازی سیستم پساب صنعتی ریخته‌گری، ارتقای کیفیت و کاهش ضایعات آهک، ثبت ۵ رکورد تولید ماهیانه تولید اسلب، ثبت ۱ رکورد تولید ماهیانه تولید آهن اسفنجی، کاهش متوسط زمانTAP TO TAP ، افزایش متوسط تولید اسلب مطابق با سفارش، افزایش متوسط راندمان ریخته‌گری، کاهش میزان نسوز، کاهش زمان توقفات اضطراری، کاهش مصرف الکترود، ارتقاء ضریب ایمنی، افزایش PM ها، بازیافت واستفاده مجدد از ضایعات نرمه و آهن اسفنجی سوخته، نصب و راه‌اندازی سامانه پایش لحظه‌ای غبار از جمله فعالیت‌های شرکت فولاد در سال گذشته است.
مدیرعامل فولاد هرمزگان از رشد ۲۹۸درصدی فروش صادرات این شرکت نسبت به سال ۹۴ خبر داد و بیان داشت: رشد مجموع فروش داخلی و خارجی به میزان ۴۷ درصد، توسعه بازارهای آسیا و کشف بازار در آمریکای لاتین به عنوان بازار جدید، فروش محصولات با ارزش افزوده بالاتر و برگزیده شدن به عنوان صادرکننده نمو نه استان در سال ۹۵ نیز از افتخارات مجتمع در حوزه فروش است.
وی در ادامه با اشاره به حوزه تامین مجتمع فولاد هرمزگان گفت: تامین ۱۰۰درصدی گندله از منابع داخلی و حذف وابستگی به مبادی خارجی و صرفه جویی ارزی به میزان ۸میلیون دلار از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه تامین مواد اولیه شرکت و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.
مدیرعامل مجتمع فولاد هرمزگان ، کسب مقام برتر کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار استان ، کسب مقام دوم مسئول ایمنی برتر اداره کار و کسب مقام اول مسابقات فوتسال لیگ شرکت توسط تیم آتش نشانی را از افتخارات دیگر مجتمع فولاد هرمزگان عنوان کرد.
مهندس ارزانی با تشریح جایگاه مجتمع فولاد هرمزگان در صنعت فولاد کشور گفت: این مجتمع با توجه به ظرفیت‌های موجود توانسته است ۷٫۹ دهم درصد تولید فولاد کشور را به خود اختصاص دهد .
وی با اشاره به عمده محصولات تولید شده و فروش مجتمع فولاد هرمزگان در سال گذشته به تفکیک، گفت: در سال ۹۵ میزان تولید محصول نهایی به بیش از یک میلیون و ۱۶۳ هزار تن رسید که نسبت به سال ۹۴ یک درصد کاهش داشته و همچنین مقدار فروش محصول نهایی شرکت در مقایسه با دوره قبل، رشد ۴۱ درصدی نشان می دهد.
مدیر عامل فولاد هرمزگان ادامه داد: میزان اسلب تولید شده سال گذشته در این مجتمع را یک میلیون و ۱۶۳هزارو ۰۵۸تن ، آهن اسفنجی به میزان یک میلیون و ۲۸۳هزارو ۳۷۰تن، ۷۹هزارو ۴۱۱تن اهک و ۷۸هزارو ۸۰۴تن بریکت انواع محصولات تولید شده در سال ۹۵ مجتمع فولاد هرمزگان است.
مهندس ارزانی در ادامه به میزان فروش محصول تولیدی مجتمع فولاد هرمزگان در سال ۹۵ اشاره داشت و افزود: در سال گذشته محصول تولید شده تختال به میزان یک میلیون و ۳۰۱هزار و ۴۴۲تن در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید.
مدیر عامل فولاد هرمزگان ادامه داد: میزان اسلب تولید شده سال گذشته در این مجتمع را یک میلیون و ۱۶۳هزارو ۰۵۸تن ، آهن اسفنجی به میزان یک میلیون و ۲۸۳هزارو ۳۷۰تن، ۷۹هزارو ۴۱۱تن اهک و ۷۸هزارو ۸۰۴تن بریکت انواع محصولات تولید شده در سال ۹۵ مجتمع فولاد هرمزگان است.
مهندس ارزانی در ادامه به میزان فروش محصولات تولیدی مجتمع فولاد هرمزگان در سال ۹۵ اشاره داشت و افزود: در سال قبل تختال به میزان یک میلیون و ۳۰۱هزار و ۴۴۲تن ، آهن اسفنجی به میزان ۴هزارو ۹۹۱تن و ۱۱هزارو ۵۳۶تن در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسید.
در پایان گزارش صورتحسابهای مالی توسط حسابرس و بازرس مستقل ارایه شد و پیشنهادات هیات مدیره به مجمع به تصویب سهامداران رسید.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.