رنو در بیانیه‌ای اعلام کرد

رشد ۱۰۰٫۳ درصدی فروش رنو در ایران در نیمه نخست سال ۲۰۱۷

0 1,053

به گزارش معدن۲۴ ، شرکت خودروسازی رنو در بیانیه‌ای اعلام کرد با بازگشت به بازار ایران در نیمه نخست امسال میزان فروشش رکورد جدیدی ثبت کرده است.

بر اساس بیانیه این شرکت خودروساز فرانسوی، فروش خودروهای رنو در بازه زمانی ژانویه تا ژوئن با رشد ۱۰٫۴ درصدی به ۱٫۸۸ میلیون دستگاه رسیده است. این رقم ۴ برابر رشد ۲٫۶ درصدی این صنعت در بازار جهانی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: بازار ایران ۹٫۸ درصد از کل بازار این خودروساز فرانسوی را تشکیل می‌دهد و فروش در بازار ایران در نیمه نخست امسال به لطف فروش و موفقیت تندر و ساندرو ۱۰۰٫۳ درصد رشد داشته است رنو در این مدت ۶۸ هزار و ۳۶۵ خودرو در ایران فروخته است.

در عین حال، تمامی برندهای این گروه در حجم فروش و سهم از بازار رشد داشته‌اند. همچنین رنو جایگاه دومین برند پرفروش در اروپا را به خود اختصاص داده است.

میزان فروش رنو در منطقه آفریقا، غرب آسیا و هند که سهم ۶٫۴ درصدی از کل بازار این خودروساز دارند، رشد ۱۹٫۳ درصدی و در منطقه آسیا اقیانوسیه رشد ۵۰٫۵ درصدی ثبت کرده است.

از طرفی، از دیگر دلایل این رشد، افزایش تقاضا در اروپا برای مدل داسیا و اخیرا موفقیت مدل کپچر اس‌یو وی عنوان شده است.

تیری کوسکاس، مدیر ارشد فروش رنو گفت: «راهبرد ما در نوسازی حوزه و توسعه جغرافیایی همچنان نتیجه می‌دهد.»

رنو در اروپا که بیشتر فروشش در آنجاست، ۵٫۶ درصد رشد در تحویل خودرو داشته است. این رشد ناشی از افزایش فروش داسیا و نوسازی و بهبود مدل ساندرو بوده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.