“مس” همه بدهی‌هایش را داد

0 989

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران اظهار کرد: هم اکنون مقاوم سازی تولید در شرکت وجود دارد و ۱۰۰۰ دلار از قیمت تمام شده محصول کاهش یافته و تمای بدهی های شرکت پرداخت شده است.

به گزارش معدن ۲۴، احمد مرادعلیزاده در جلسه هم اندیشی و انتقال تجارب مدیران معین های اقتصاد مقاومتی استان کرمان با بیان اینکه اقدامات شرکت ملی مس ایران در مناطق شهربابک، انار و رفسنجان حول دو محور صورت می گیرد، تصریح کرد: کمیته ستاد اقتصاد مقاومتی را با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و بانک رسالت در قالب کنسرسیومی در شرکت مس راه اندازی کردیم.

وی با بیان اینکه مطالعات شناسایی و ظرفیت های شهرستان های شهربابک و انار از سه ماه گذشته آغاز شد، تصریح کرد: به دلیل اینکه نوع سرمایه گذاری و موقعیت های شهرستان های شهربابک و انار با شهرستان رفسنجان متفاوت است دو نوع مدل توسعه ای را برای این دو بخش تعریف کرده ایم.

مرادعلیزاده با بیان اینکه در این راستا تاکنون ۸۰ شغل تعطیل شده مورد مطالعه و نحوه چگونگی احیا آنها بررسی شده است، تصریح کرد: ۹۰ کانون کار و زندگی و دو کانون تخصصی اشتغال نیز در دو شهرستان شهربابک و انار را ایجاد خواهیم کرد و این الگو را به رفسنجان تعمیم خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ کسب و کار در این منطقه در حال ارزیابی است، اظهار کرد: بحث عدالت آموزشی از طریق توانمند سازی والدین و مربیان از پیش از دوران دبستان را برای اولین بار در کشور در شهرستان زرند آغاز کرده بودیم. توانمندسازی مربیان و والدین از قبل از ورود فرزندان به دوران مدرسه در آینده نزدیک در شهرستان شهربابک آغاز خواهیم کرد.

منبع ایسنا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.