رشد تولیدات معدنی تا ۲۰۲۰

0 1,047

بر اساس مطالعات انجام‌شده توسط گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG)، پیش‌بینی می‌شود که تولیدات معدنی در جهان شاهد رشد سالیانه ۲/۵ درصدی تا سال ۲۰۲۰ باشد. این در حالی است که رشد سالانه تولید معدنی در دوره پنج‌ساله اخیر، برابر با ۴درصد بود.

به گزارش مس پرس، براساس گزارش این مؤسسه که در پایان جولای منتشر شد، انتظار می‌رود که ظرفیت کل واحدهای معدنی موجود در جهان در بازه زمانی ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بدون تغییر بماند؛ چراکه افزایش ظرفیت حاصل از توسعه واحدهای معدنی، قادر به جبران تعطیلی احتمالی واحدها و کاهش عیار معادن خواهد بود.
بر پایه این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که تولید کنسانتره سهم ۹۰درصدی از رشد تولید معدنی تا سال ۲۰۲۰ را در دست خواهد داشت و در این دوره، کشورهای چین، جمهوری دموکراتیک کنگو، پاناما، پرو و زامبیا، مهم‌ترین کشورها در رشد تولیدات معدنی خواهند بود. علاوه بر این، انتظار می‌رود که ظرفیت واحدهای ذوب نیز با رشد سالانه ۱/۸درصدی افزایش یابد. این در حالی است که رشد ظرفیت این واحدها طی پنج‌سال اخیر، سالانه حدود ۳درصد بود. درباره واحدهای ذوب نیز، چین بیشترین سهم از رشد سالانه ظرفیت را در دست خواهد داشت و پس از آن کشورهای کنگو، هند، اندونزی، قزاقستان، مکزیک و مغولستان بیشترین تأثیر بر رشد ظرفیت ذوب جهانی را در اختیار خواهند داشت.
درنهایت، طبق پیش‌بینی این گزارش، تولید مس تصفیه‌شده تا سال ۲۰۲۰، با رشد ۱/۴درصد ادامه پیدا خواهد کرد که نسبت به متوسط رشد سالانه ۳درصدی طی پنج‌سال گذشته، رقم کوچکی است. در زمینه مس تصفیه‌شده نیز، چین باز هم بیشترین سهم از رشد ظرفیت تولید جهانی را در اختیار خواهد داشت.

منبع مس کرمان
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.