نشست مقدماتی مسولان محیط زیست با مدیران چادرملو برای حل مشکل D19

0 1,244

رئیس خانه معدن ایران از نشست مقدماتی مسولان محیط زیست با مدیران چادر ملو برای حل مشکل ذخیره سنگ آهن D19 در محدوده معدن چادرملو خبر داد.

به گزارش معدن ۲۴، محمدرضا بهرامن گفت: با توجه به تعامل خوبی که در دولت جناب آقای روحانی بین محیط زیست، منابع طبیعی و بهره برداران معادن به وجود آمده، روز گذشته کارشناسان سازمان حفاظت از محیط زیست با حضور در چادرملو، نشستی مقدماتی برای حل مشکلات زیست محیطی ذخیره عظیم سنگ آهن D19 را در محل این معدن برگزار کردند.

او افزود: امیدواریم با توجه به نگاه مثبتی که محیط زیست و منابع طبیعی به استفاده از ثروت های معدنی کشور دارد، نظر مساعد سازمان حفاظت از محیط زیست نسبت به این ذخیره جلب شود تا کارشناسان مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو، با توجه به پایان عمر معدن کنونی، از هم اکنون به فکر تجهیز D19 باشند.

رئیس خانه معدن ایران گفت: مثلث محیط زیست و منابع طبیعی (دولت)، خانه معدن ایران (تشکل) و چادرملو (بنگاه اقتصادی) در تلاش است تا طی هفته آینده جلسات جدی تری در این خصوص برگزار کرده و ذخیره D19 را آماده تولید ثروت کند.

بهرامن گفت: تعامل و درک مشترک محیط زیست، منابع طبیعی و معادن سبب شده تا در دولت جناب آقای روحانی تصمیم گیری در خصوص بهره برداری یا عدم بهره برداری معادن منطقی تر شده و طرفین در راستای منافع ملی در تصمیم نهایی نقش آفرینی کنند.

او افزود: در مناطقی که معادن فعال هستند، هم از نظر ایجاد فضای سبز جدید اقدامات خوبی صورت گرفته و زیست گاه های مناسبی برای گونه های مختلف حیات وحش به وجود آمده و هم با توجه به سرمایه گذاری معادن در این خصوص، حافظان حیات وحش کشور در گرما و سرما نسبت به تامین آب و آذوقه مورد نیاز گونه های جانوری نگرانی نداشته باشند.

منبع معدن نامه
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.