صادرات یک میلیون دلار محموله فولادی قم به عراق

0 921

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قم گفت : در سال جاری اولین محموله فولادی استان قم به میزان ۲۰۰ تن و ارزش بیش از یک میلیون دلار به عراق صادر شد.

به گزارش معدن۲۴ ضمن معرفی شرکت صنعتی ورق آرین پاژ قم افزود: این شرکت یکی از واحد های تولید کننده ورق های اصلاح شده فولادی در منطقه صنعتی نیزار قم است که موفق به صادرات این یمزان محصوات فولادی به خارج از کشور شدخ است.

وی با بیان اینکه این محموله شامل شیت های فولادی است تصریح کرد: تولیدات این واحد صنعتی در تولید صنایع خودرو سازی، لوازم خانگی و صنایع پایین دستی کاربرد دارد.
احمد ذاکری با بیان اینکه این کارخانه در حال حاضر به علت مشکلات موجود با ۱۰درصد توان اسمی خود یعنی ۲تا ۳هزار تن در ماه مشغول فعالیت است گفت: در صورت حمایت مسوولان استان و اجرای طرح توسعه، این واحد صنعتی می تواند ظرفیت تولید خود را به بیش از ۲۵هزار تن در ماه افزایش دهد.
وی افزود: به همت متخصصان جوان این واحد صنعتی برخی ماشین آلات تولید ورق های فولادی که پیشتر در انحصار ایتالیا بود بومی سازی شد که ماشین آلات تولید شده به دست متخصصان این کارخانه ضمن جلوگیری از تولید ضایعات، امکان استفاده مجدد از ورق های زائد را بدون ذوب مجدد فراهم می کند.
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم  با اشاره به نیاز کشور به ورق های فولادی سرد گفت: نیاز کشور به ورق های فولادی سرد ۲ میلیون تن در سال است که این واحد در صورتی که بتواند به ظرفیت واقعی خود برسد می تواند ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز کشور را تامین کند.
ذاکری اظهار داشت: با حمایت مسوولین و هم افزایی دستگاههای متولی از این واحد صنعتی پیش بینی می شود اشتغال در این واحد از ۴۰ نفر به ۱۰۰ نفر افزایش یابد.

منبع شاتا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.