افتتاح مرکز آموزش بین کارگاهی در فولاد خراسان

0 1,298

مرکز کار آموزی بین کارگاهی شرکت مجتمع فولاد خراسان در شهرستان نیشابور با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان، نماینده نیشابور در مجلس، فرماندار و مسئولین ارشد شهرستان، افتتاح شد.
به گزارش واحد روابط عمومی: مدیر عامل شرکت با اعلام خبر فوق افزود: ما در راستای تعهدات خود با مسئولان شهرستان برای افزایش مسئولیت اجتماعی خویش در اجرای ماده ۱۱۰ قانون کار در تعامل با فنی و حرفه ای و وزارت کار امکانات خود را در اختیار دیگر مجموعه ها قرار می دهیم.
مهندس احمدی اظهار کرد: ۸۰ نفر در فضای آموزشی ما در محیطی به وسعت ۳۵۰۰ متر مربع در این دوره‌ها به‌طور هم‌زمان می‌توانند شرکت کنند که با توجه به نیازها و دغدغه‌های کارآفرینان توانمند صنعت نیشابور نیروهای جذب شده در کار را آموزش حرفه‌ای می‌دهیم.
وی گفت: فولاد خراسان به معنای واقعی می‌تواند جبهه آموزشی برای فارغ التحصیلان برای آموزش حرفه‌ای و ورود به عرصه صنعت و تلاش باشد.
عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی در ادامه توضیح داد: ما هیچ محدودیتی برای آموزش عملی برای نیروهای جدید آماده جذب به صنعت از فضای سبز گرفته تا حمل و نقل، پست برق و خطوط تولید نورد، فولادسازی، ریخته‌گری، اکسیژن و … نداریم و در خدمت همه مهارت‌جویان خواهیم بود. احمدی تاکید کرد: دوره‌های ما تئوری و عملی خواهد بود. هم‌ اکنون هر دوره‌ ۸۰ نفر ظرفیت پذیرش دارد و در آینده این ظرفیت جذب توسعه می‌یابد. این روند تا ۵۰۰ نفر نیز می‌تواند افزایش یابد. سازمان فنی و حرفه‌ای به ما مجوز داده که هر موسسه و سازمانی یا شرکتی تمایل به برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی دارد خلاء ارتباط موثر صنعت و دانشگاه در حوزه آموزش عالی را ما در این مرکز رفع کنیم.
معاون استاندار فرماندار نیشابور در این مراسم گفت: مرکز آموزش بین کارگاهی مجتمع فولاد با پیوند بین سازمان فنی و حرفه ای و فولاد خراسان برپاشده است. این پیوند باعث بهره وری بیشتر و کیفیت بالاتر محصول تولیدی می شود که در نتیجه افزایش اشتغال زایی و تولید را به همراه خواهد داشت. از این رو از مجموعه فولاد خراسان و اداره کل فنی و حرفه ای خراسان سپاسگزاریم. این تلاش و همت خستگی ناپذیر نویدبخش آینده ای روشن در پیشانی صنعت کشور است.
سعید شیبانی در ادامه گفت: برای تقویت عزت ایران اسلامی باید فضای کار و اشتغال را بهبود بخشیم که این امر به تنهایی از عهده دولت برنخواهد آمد و عزم جدی و همیاری بخش خصوصی را می طلبد.
مجموعه فولاد خراسان به عنوان خط مقدم جبهه صنعتی شرق کشور توانسته گامی موثر در پایداری تولید و اشتغال کشور بردارد.
نماینده نیشابور در این مراسم افزود: همتی که مجتمع فولاد خراسان در تولید با کیفیت محصول دارد، اکنون با افتتاح مرکز آموزش بین کارگاهی این مجتمع تکمیل شده است و مجتمع فولاد توانسته با پیوند بین توان آموزش و عملیاتی سازی، اقدامی بزرگ در افزایش بهره وری بردارد.
مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز در مراسم آغاز به کار مرکز آموزش بین کارگاهی در فولاد خراسان گفت: در دولت یازدهم دو مرکز آموزش بین کارگاهی در سطح استان راه اندازی شد که یکی از آن ها در ایران خودرو نیشابور و دیگری امروز ۲ شهریور ماه ۱۳۹۶ در مجتمع فولاد خراسان به افتتاح می رسد.
گفتنی است این مرکز آموزشی شامل کلاس‌های آموزشی، سایت، کتاب‌خانه و کارگاه‌های مکانیک و برق است. بنا به اعلام مسئولان آموزشی این مجتمع بزرگ صنعتی شرق کشور، استقرار استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ از سال ۸۸ خورشیدی در این مجتمع موجب ارتقاء روندهای آموزشی بر مبنای مهارت مشاغل شده است. بدین ترتیب توانمندی مشاغل و مهارت‌های مورد نیاز آن شغل‌ها شناسایی شده و آموزش‌ها در جهت منافع شرکت، نیروی انسانی و نیازهای شغل برگزار می‌شود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.