بزرگترین کارخانه مس کاتد در جنوب کرمان کلنگ‌زنی شد

0 1,098

در چهارمین روز از هفته دولت بزرگترین کارخانه مس کاتد جنوب استان کرمان با تولید سالانه ۲۰ هزار تن در سال در بخش ساردوییه شهرستان جیرفت کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان روز یکشنبه در آیین کلنگ‌زنی این طرح‌ اظهار کرد: نخستین کاری که برای طراحی کارخانه مس صورت می‌گیرد تشخیص ذخیره معدن کارخانه است که این معدن با ظرفیت بسیار زیادی از نظر اقتصادی قابل توجیه است.
محمود اسکندری نسب تصریح کرد: کار عملیاتی این کارخانه توسط شرکت مس‌کاوان اطلس کارمانیا آغاز به‌کار کرده و در کنار عملیات معدن‌کاری کار عملیات کارخانه قبل از اینکه به نتیجه نهایی برسد آغاز شده است که این کار در کشور بی‌سابقه است.
وی خاطرنشان کرد: این کارخانه در سال ۱۳۹۵ مجوز خود را دریافت کرده است که سرمایه‌گذاری این طرح ۳۱۰ میلیارد ریال است و در این طرح به‌صورت مستقیم برای ۸۰ نفر اشتغالزایی صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه در حوزه معدن جنوب کرمان ۵۷ پروانه اکتشاف صادر شده و ۲۸ درصد این پروانه‌ها مربوط به چهار سال اخیر است، گفت: همه این فعالیت ها به همت همکاران ما در سازمان صنعت و معدن جنوب کرمان صورت گرفت چرا که کوچک‌ترین سازمان در کشور دارای ۱۵۰ نیروی انسانی است اما سازمان جنوب کرمان دارای ۳۵ نفر نیرو است.
فرماندار جیرفت نیز در ادامه این آیین اظهار کرد: در بخش صنعت و معدن، گردشگری، کشاورزی و دیگر موارد در این شهرستان فعالیت های خوبی انجام شده است وهم اکنون زمینه برای حضور بخش خصوصی فراهم شده است.
احمد امینی روش تصریح کرد: ما به دنبال خام‌فروشی نیستیم و در حال احداث کارخانه‌هایی هستیم که فرآوری را انجام دهیم که ارزش‌افزوده داشته باشیم.
ساردوئیه یکی از بخش‌های شهرستان جیرفت با جمعیتی بیش از ۳۹ هزار نفر و در فاصله ۸۰ کیلومتری شهر جیرفت واقع شده است.
شهرستان جیرفت با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.

منبع سایت کرمان
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.