بهره برداری از گندله ۲٫۵ میلیون تنی مادکوش در سال ۹۷

0 1,397

شرکت مادکوش از زیر مجموعه های گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش، بعنوان یک شرکت ۱۰۰ درصد خصوصی در سال ۱۳۸۴ تاسیس و در راستای توسعه پایدار صنعت فولاد و تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت، احداث یک کارخانه گندله سازی با ظرفیت پنج میلیون تن را در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش معدن ۲۴،فاز اول این مجتمع از ابتدای سال ۱۳۹۲ شروع و طبق برنامه کاری در تابستان ۱۳۹۷ به بهره برداری خواهد رسید. ضمن اینکه هر فاز کارخانه در ابتدا برای تولید دو و نیم میلیون تن گندله در سال طراحی شده ولی با اصلاحات و تغییرات اعمال شده در تجهیزات و فرایند کارخانه، ظرفیت هر یک از خطوط تولید حداقل به سه میلیون تن در سال افزایش یافته است.
تکنولوژی گندله سازی مادکوش روش آلیس چالمرز (Rotary Kiln) است و تجهیزات اساسی کارخانه
از برندهای مطرح جهانی تامین شده است. همچنین همزمان با اجرای فاز اول، تمامی زیرساختهای مشترک بین دو فاز نیز ساخته می شوند.
با توجه به طراحی در نظر گرفته شده در خط تولید این کارخانه، امکان ورود کنسانتره های مختلف (هماتیت و مگنتیت) و با دانه بندی های متفاوت میسر است که از ویژگی های این خط است. با راه اندازی فاز اول این مجتمع حدود ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم و حدود ۲۰۰۰ نفر بطور غیر مستقیم مشغول بکار می گردند. هدف این گروه سرمایه گذاری تکمیل زنجیره فولاد از معدن تا تولید کنسانتره (در شرکت ماد شیمی) و تولید گندله سنگ آهن است که برنامه ریزی های لازم در این خصوص محقق و اقداماتی نیز در حال انجام است.
گفتنی است این کارخانه در بندر عباس احداث شده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.