اسناد جدید در مورد کشف ذخیره دو میلیارد تنی سنگ آهن در یزد

0 2,118

در فضای مجازی و مطبوعات کشور خبر کشف ذخیره سنگ آهن ۲ میلیارد تنی با عیار ۷۰درصد استان یزد منتشر شد و باعث خوشحالی و دلگرمی فعالان بخش معدن شده است اما برای توضیح علمی این کشف جدید ایمیدرو توضیحی ارسال کرده است که متن آن در پی می آید.

۱_این معدن در پهنه ایران مرکزی واقع شده و یکی از نتابج فعالیتهای اکتشافی ایمیدرو است ابعاد سطح زمین مغناطیس سنجی شده ۶ کیلومتر مربع است (۲x3)

۲_اعلام نظر در خصوص ذخایر فعلا جنبه حدس و گمان دارد و خروجی فعالیت کارشناسی نیست. ایمیدرو تنها یک حفاری در معدن انجام داده و در عمق ۱۵۵۰ متری به توده معدنی ۲۱۰ متری بشرح زیر برخورد کرده اس

۷۰ متر اول (عیار=۶۰%-۷۰%)
۷۰ متر دوم (عیار ۵۵%-۶۵%)
۷۰ متر سوم (عیار ۴۵%-۵۵%)

۳_برای شفاف سازی ذخیره اولیه. حداقل ۲ حفاری تکمیلی در سه ماه آینده بایستی انجام شود و در صورت مثبت بودن موارد، ذخیره میتواند حتی تا ۱۰ میلیارد تن بالا رود در صورت منفی بودن نیز ذخیره میتواند با توجه به عمق زیاد معدن غیراقتصادی شده و بایگانی میشود.

۴_در صورت مثبت بودن نتایج اولیه، نیاز به ۱ میلیون متر حفاری دیگر خواهد بود تا به زمان اخذ گواهی کشف برسیم و این به معدنی هزینه کرد ۳۰۰ میلیارد تومان در این پروژه . که مطابق استراتژی ایمیدرو، بایستی از طریق فراخوان اقدام به جذب سرمایه گذار بخش خصوصی و تکمیل پروژه شود.

تا زمان شفاف سازی ذخیره اندکی زمان نیاز است طبعا ایمیدرو به مرور زمان اطلاعات تکمیلی در خصوص نتایج پیشرفت پروژه را به اطلاع جامعه معدن و صنایع معدنی کشور خواهد رساند.

منبع:کانال کامودیتی

منبع کانال کامودیتی
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.