تاکید بر تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در هرمزگان

0 989

حسین هاشمی تختی‌، نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، بندرخمیر و ابوموسی در دیدار با مدیرعامل شرکت فولادهرمزگان بر تجمیع شرکتهای فولادی مستقردر منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به منظور مدیریت یکپارچه تحقق تولید ۱۰ میلیون فولاد در استان هرمزگان تاکید کرد.

حسین هاشمی تختی در دیدار با مهندس ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ، با تأکید بر اهمیت صنایع موجود در استان هرمزگان، عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم تحولی در بخش صنعت در هرمزگان ایجاد شود و در این راستا نیاز است هماهنگی بیشتری میان نمایندگان مجلس، دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعت در استان ایجاد شود.
رییس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به قدمت بالای فولاد هرمزگان در استان و با بیان اینکه فولاد صنعت مهم و تأثیرگذاری در هرمزگان محسوب می‌شود افزود: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی موظفند از توسعه صنعت در هرمزگان به‌طور جدی حمایت و در رفع مشکلات به این بخش کمک کنند.
وی با بیان اینکه می‌توانیم با کمیسیون صنایع مجلس هماهنگی کنیم تا ضمن بازدید از صنایع استان و به‌خصوص مجموعه فولاد هرمزگان مشکلات این بخش را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند، اظهار داشت: نیاز است در این زمینه مشکلات و پیشنهادات در جهت رفع چالش ها مشخص شود تا حل مشکلات را از طریق مجلس و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری کنیم.
نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد : باید منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال به معنی واقعی در کشور اجرایی شود و با این رویکرد می توان برای کاهش نرخ بیکاری و رونق کسب وکار در کشور گام برداشت.
هاشمی تختی با تاکید بر ادامه اجرای برنامه های راهبردی برای افزایش اشتغال و رونق اقتصادی در سال ۹۶ ، افزود: ایجاد شغل پایدار و رونق کسب و کار در کشور باید در اولویت کاری دولت دوازدهم قرار گیرد.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار در هرمزگان با استفاده از ظرفیت های موجود در استان افزود:‌ بررسی ظرفیت‌های شهرستان‌های استان و شناسایی موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی یکی از اقدامات مهم و اولویت‌دار هرمزگان برای ایجاد اشتغال پایدار است.
نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای ادامه داد: هدف ما این است که دولت در عرصه صنعت و تولید و اشتغال موفق باشد تا ضمن تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، مشکل بیکاری در استان نیز حل شود.
وی همچنین بر اهمیت و اهتمام به صنایع موجود در استان هرمزگان تاکید کرد و گفت: در تلاشیم تا در بخش صنعت هرمزگان تحولی ایجاد کنیم تحقق این مهم نیازمند هماهنگی بیشتر میان نمایندگان مجلس، دستگاه‌های اجرایی و بخش صنعت در استان است.
وی با تاکید بر اینکه با وجود برخورداری استان هرمزگان از ظرفیت ها و پتانسیل های خدادادی در ایجاد اشتغال، بیکاری زیبنده این استانی نیست، تصریح کرد: هرمزگان به واسطه فعالیت واحدهای بزرگ صنعتی از فرصت‌های اشتغال پایداری برخوردار است، اما با وجود این فرصت‌ها آمار بالای بیکاری جوانان و متقاضیان اشتغال در این منطقه گویای فقدان عدالت در این بخش است.
وی ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان شرکت فولاد هرمزگان ، خاطر نشان کرد: با توجه به قدمت و موفقیتهای چشمگیر فولادهرمزگان، این شرکت در این امر مهم نقش موثرتری دارد
مهندس ارزانی مدیرعامل شرکت فولادهرمزگان ضمن ارائه گزارش فعالیتهای فولاد هرمزگان در حوزه مسئولیت های اجتماعی و موفقیتهای این شرکت در تولید تختال در چهار ماهه نخست سالجاری ، حمایت مدیران ارشد استان و کشور بخصوص نمایندگان مجلس را لازم و موثر دانست.

منبع معدن 24
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.