افزایش عمق اکتشاف از حداکثر ۵۰ به ۱۰۰ متر/ دستیابی به ۳۱۰ هزار کیلومتر

0 1,231

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: پیش از دولت یازدهم ، بیشتر اکتشاف های ما در میانگین عمق حداکثر ۵۰ متری انجام می شد که این میزان اکنون به حدود ۱۰۰ متر افزایش یافته است و حتی به حفاری در عمق ۱۸۰۰ متر نیز دست یافته ایم.

به گزارش معدن۲۴؛ اسدالله کشاورزبا بیان اینکه ژئوفیزیک هوایی کشور در چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است افزود: از سال های ۸۰ تا ۹۲ تنها ۲۳۰ هزار کیلومتر خطی انجام شده بود ، اما در طول دولت یازدهم واز سال های ۹۲ تا ۹۶ این میزان به ۳۱۰ هزار کیلومتر خطی افزایش یافت.

مدیرکل دفتر امور اکتشافات از کمک ژئوفیزیک هوایی به اکتشاف و تغییر تکنولوژی کشف معادن در ایران خبر داد وگفت: مواد معدنی در ایران به شش گروه تقسیم می شوند که چهار گروه آن عمدتا روباز و در سطح زمین بوده و دو گروه زیرزمینی شامل مواد معدنی فلزی ،ذغال سنگ و مواد معدنی غیر فلزی طبقه بندی شده است .
وی افزود: این مواد غالبا ذخایری هست که در سطح زمین آشکار نیست و در اکثر مواقع از طریق روش های ژئوفیزیک ، ژئوشیمی وسایر روش های اکتشافی و حفاری عمقی قابل شناسایی است.
وی با بیان این مطلب که در دولت یازدهم بیشتر اکتشاف ما در حوزه معادن فلزات بوده است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به معادن فلزی بهای بسیاری داده ومعادن خوبی نیز به ویژه در زمینه طلا و مس کشف شد و همچنین برروی آهن ،سرب و روی نیز  فعالیت بسیاری انجام شد.
منبع شاتا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.