احتمال افزایش قیمت سرب وجود دارد

0 1,220

در شماره جدید ماهنامه متال بولتن دیدگاه تحلیلگران این نشریه درباره افق بازار سرب بیان شده است. در ادامه به این دیدگاه اشاره می کنیم. بازار سرب با کسری مواجه است. بنا به تخمین گروه مطالعاتی سرب و روی، در ماه ژوئن و نیمه نخست سال جاری میلادی، میزان کسری عرضه سرب به ترتیب ۱۴۷۰۰ تن و ۸۶ هزار تن بوده است.

کاهش موجودی انبارها طی ماه های اخیر نشان می دهد کسری ادامه پیدا کرده است. این شرایط برای رشد قیمت سرب مناسب است بویژه از آن جهت که موجودی سرب خارج از انبارهای رسمی در سطح پایین قرار دارد.
به گزارش بورس ۲۴ افزایش قیمت سرب از نوامبر سال گذشته تا فوریه سال جاری میلادی سبب شد میزان بالاتری از قراضه سرب وارد بازار شود و همین عامل سبب کاهش قیمت ها در سه ماهه دوم شد اما اکنون به نظر می رسد این عرضه جذب شده و شرایط برای رشد قیمت ها فراهم است.
البته این احتمال وجود دارد که افزایش قیمت ها سبب شود میزان عرضه از معادن افزایش یابد زیرا ظرفیت برای افزایش تولید در برخی معادن وجود دارد. همچنین اگر میزان تولید روی افزایش پیدا کند بر عرضه سرب نیز افزوده می شود.
فعلا چشم انداز بازار سرب مثبت است (بویژه از آن جهت که تولید و فروش خودرو در چین وضعیت خوبی دارد) اما همانطور که گفته شد افزایش قیمت ها به رشد تولید منجر می شود. امروز قیمت هر تن سرب در محدوده ۲۳۰۰ دلار نوسان کرده است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.