قیمت شمش فولاد ایران تنی ۲٫۲ میلیون تن

0 1,139

این روزها چین، تماشاچی قیمت های Cis شده است. کاهش صادرات فولاد از سوی چین و محدودیت های زیست محیطی باعث شده که هرچند تقاضا در چین ضعیف باشد اما قیمت ها بتوانند فتوحات قبلی را حفظ کنند.

عرضه کنندگان بیلت در منطقه Cis قیمت فوب دریای سیاه را ۵۲۰دلار تعیین کرده اند . تجار مصر و ترکیه پس از تعطیلات به معاملات بازگشته اند و گفته می شود در معاملات هفته جاری فولاد این منطقه یک گام صعودی دیگر بر می دارد هرچند که انتظار می رود فولاد چین اندکی افت کند لذا رشد پرشتاب فولاد چین اصلاح و عقب ماندگی فولاد Cis جبران می شود.

فعالان بازار فولاد ایران نیز در نشریه های خود از صادرات بیلت به قیمت ۵۲۵دلار در هر تن خبر داده و این رویداد را موثق اعلام کرده اند لذا می توان گفت فولاد در بازار داخلی ایران تحت هر حالتی باید بالاتر از ۲میلیون تومان در هر تن تثبیت گردد.

فضا برای اینکه بگوییم بیلت فولاد در چه عددی با ثبات می ماند همچنان غیر شفاف است، اگر به سمت فصل سرما برویم هم تقاضا تضعیف می شود و هم عرضه به شدت افت می کند! نقطه تعادلی فولاد را در هفته های بعدی می توان به راحتی شناسایی کرد اما تحلیلگران این بازار می گویند قیمت ها در محدوده ۴۸۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن برای بیلت تثبیت می شود لذا با توجه به عدم حذف تعرفه واردات ۱۰درصدی، نتیجه این است که در بازار داخلی ایران، به مرور بیلت فولاد بالای ۲٫۲ میلیون تومان در هر تن تثبیت می شود هرچند که بازار کم رقم باشد اما قیمت ها در همین سطوح می ماند.

نویسنده :ولید هلالات

کنفرانس نوآوری در تجارت و تکنولوژی فولاد و مواد اولیه ۱۲ مهرماه ۹۶ در تهران برگزار می شود.

متقاضیان حضور در این کنفرانس بین المللی می توانند با شماره تلفن های ۸۸۹۷۲۲۱۳ و۸۸۹۵۴۵۲۴ تماس حاصل کنند.

منبع معدن 24
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.