هشدار در مورد شبیه سازی صنعت فولاد همانند سیمان

0 896

نباید با موانع صادراتی اتفاق تلخ صنعت سیمان تکرار شود.
احسان دشتیانه معاون فروش و بازاریابی ذوب آهن اصفهان در گفتگو با معدن ۲۴ گفت:نباید با ایجاد موانع صادرات فولاد اتفاق تلخ صنعت سیمان تکرار شود و شاهد ورشکستگی صنایع شویم.
وی افزود:قیمت فولاد ایران در داخل به نسبت ارزانتر از قیمت های بین المللی است و این خود مزیت صادراتی را تقویت می کند.
دشتیانه گفت:صادرات یکی از کلیدی ترین پارامترهای رشد اقتصادی در کشور است بطوریکه حضور دکتر شریعتمداری وزیر صنعت،معدن و تجارت در اولین روز کاری خود در دولت دوازدهم به ذوب آهن اصفهان نشان میدهد که ایشان یک فرد کاملا صنعتی و صادرات محور است.
معاون ذوب آهن اصفهان تصریح کرد:در جریان بازدید دکتر شریعتمداری از ذوب آهن اصفهان، دکتر صادقی مدیر عامل این شرکت بر روی دو موضوع کاهش هزینه و افزایش صادرات تاکید داشتند و وزیر صنعت ،معدن و تجارت در جواب ایشان ادامه صادرات را توصیه کردند.
وی گفت: طبق اهداف از پیش تعیین شده، تولید فولاد باید به ۵۵ میلیون تن برسد که ۴۰ درصد آن باید صادر شود که در حال حاضر با توجه به تولید فعلی تنها ۳۰ درصد صادر می شود.
دشتیانه تاکید کرد:با توجه به رکود فعلی در بازار داخل چاره ای جز صادرات نداریم .
وی افزود:در گذشته قیمت فولاد در داخل غیر واقعی بود و انتظار می رود نرخ ها باید اصلاح تا شرکت های فولادی از زیان خارج شوند.
دشتیانه گفت:از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون ایران تنها کشوری در جهان بوده که در محصولات طویل کاهش تولید نداشته است.
وی در ادامه افزود:طی ۶ ماه اول امسال صادرات شرکت ذوب آهن اصفهان به ۶۴۰ هزار تن رسیده است.

کنفرانس بین المللی نو آوری در تجارت و تکنولوژی فولاد و مواد اولیه ۱۲ مهر ۹۶ در هتل استقلال برگزار می شود.
دومین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با موضوع نوآوری در تجارت و تکنولوژی فولاد و مواد اولیه با هدف معرفی روشهای جدید فولاد سازی و استفاده بهین از مواد اولیه این صنعت ۱۲ مهر ماه با حضور شرکت های یو اچ تی سوئد،ام ام ای،کامیو دیتیژ دبی، فولاد مبارکه اصفهان،ذوب آهن اصفهان،شرکت صنعتی معدنی چادرملو،فولاد هرمزگان در هتل استقلال تهران برگزار می شود .
گفتنی است همزمان با برگزاری این کنفرانس یک روز نمایشگاه جانبی برگزار می شود.
ارائه تکنولوژی های نو در فولاد و مواد اولیه در سطح جهان هدف از برگزاری این کنفرانس است.
شرکت هایی که تمایل به حضور در این کنفرانس بین المللی و نمایشگاه جانبی آن را دارند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه کنفرانس با شماره تماس های ۸۸۹۵۴۵۲۴ و ۸۸۹۷۲۲۱۳ تماس حاصل فرمایند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.