راه دستیابی به تولید ۷٫۵ میلیون تن فولاد مذاب در فولاد مبارکه هموار شد

0 1,135

با پایان یافتن انجام اصلاحات اساسی بر روی کوره های ۳ و ۴ واحد فولادسازی فولاد مبارکه، مسیر دستیابی به تولید ۷٫۵ میلیون تن فولاد مذاب و تولید ۷٫۲  میلیون تن اسلب در کوره های قوس الکتریکی و ریخته گری مداوم این شرکت هموار شد.

این خبر را محمدعلی توحیدی، مدیر تولید فولادِ شرکت فولاد مبارکه داد و در این خصوص گفت: ناحیۀ فولادسازی با توجه به اهداف عالی سازمان، در جهت افزایش تولید و ایمنی و همچنین پاسخگویی بیشتر به نیازهای مشتریان، عملیات یکسانسازی بدنه و سقف کوره های ۳ تا ۶ با سایر کوره ها را در دستور کار خود قرارداد.

وی با بیان اینکه این کار با انجام اقدامات لازم بر روی کورۀ شمارۀ ۳ و از اواسط تیرماه ۹۶ شروع شد، افزود: در گام بعدی، انجام اصلاحات لازم بر روی کورۀ شمارۀ ۴ در اوایل مردادماه با موفقیت و دقیقا مطابق با برنامۀ زمانبندی و اولویت تهیه شده و با کمترین توقف اضطراری پس از استارت به انجام رسید.

در همین خصوص، غلامرضا سلیمی، رئیس کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه نیز با تأکید بر اینکه نظارت کل این پروژه بر عهدۀ مدیریت و کارشناسان ناحیۀ فولادسازی بود، گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر کاهش توقفات و کم شدن زمان آماده سازی بدنۀ کوره ها، مزایای دیگری از قبیل بهبود کیفیت فولاد مذاب تحویلی به خطوط بعدی، پیشگیری از تداخل امور و کاهش مصارف نسوز، کاهش آسیب به پانل های آبگرد بدنه و بهبود در مصارف عمدۀ کوره، نظیر انرژی و الکترود نیز به دست آمد.

وی با تأکید بر اینکه این فعالیت در آیندۀ نزدیک بر روی کوره های ۵ و ۶ فولادسازی نیز عملیاتی خواهد شد، افزود: به یاری خداوند و با همکاری مدیریت و کارکنان فولاد، طبق برنامۀ زمانبندی شده در سال ۹۷ شاهد تولید ۷٫۵  میلیون تن فولاد مذاب در کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه خواهیم بود.

توحـیـــدی در خاتـــــمه از حمایـــــتهای مدیریت عالی سازمان جهت تسریع در انجام این پروژۀ ارزشمند و همچنین از واحدهای مهندسی کارخانه، امور قراردادها، تعمیرگاه مرکزی، تعمیرات مرکزی و همچنین مسئولان و کارشناسان و کارکنان فولادسازی شامل تولید و تعمیرات کوره ها، خدمات فنی فولادسازی و همچنین پیمانکارانی که در به ثمر رسیدن این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.