توافق خانه معدن و وزارت کشور برای توسعه معدن

0 1,166

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت کشور با خانه معدن برای همکاری در توسعه بخش معدن، خبری بود که رییس خانه معدن ایران مطرح کرد.

به گزارش معدن ۲۴، در نشست بررسی پیش نویس نقشه راه معدن و صنایع معدنی در دولت دوازدهم که در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برگزار شد، محمدرضا بهرامن با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در حوزه معدن بیان کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر که اقدام به فرهنگ سازی در خصوص فعالیت‌های معدنی صورت گرفته، جواب داده و اگر تا پنج سال قبل معدن را مخرب می‌داسنتند حالا آن را یکی از ارکان توسعه قلمداد می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز دولت و حاکمیت معدن را به درستی به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی و ابزارهای ایجاد اشتغال می‌شناسند.

رییس خانه معدن ایران با اشاره به همکاری با دیگر نهادها و دستگاه‌های اجرایی، گفت: چندی پیش جلسه‌ای در وزارت کشور داشتیم که مقرر شد همکاری خانه معدن به نمایندگی از فعالان بخش خصوصی معدن و این وزارتخانه منجر به تفاهم نامه‌ای شود که در آن با در نظر گرفتن حوزه زیرساخت‌ها فعالیت‌های معدنی را در نقاط مختلف گسترش دهیم.

بهرامن اضافه کرد: فعالیت‌های معدنی زمانی که وارد یک منطقه می‌شود سربار زیرساخت‌های موجود نمی‌شود و توان آنها را نمی‌کشد بلکه با خود زیرساخت‌های جدیدی مانند برق، آب و گاز را می‌آورد و حتی ایجاد شغل و درآمد در منطقه می‌کند که همین امر باعث رونق گیری مناطق می‌شود که در آن فعالیت‌های معدنی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه بخش معدن، ادامه داد: امروز بسیاری از صنایع اشباع شده و بخش معدن می‌تواند با توسعه‌ای که پیدا می‌کند ظرفیت‌های جدیدی را برای اشتغال و جذب نیروهای متخصص ایجاد کند.

منبع ایسنا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.