کالسیمین چقدر سود می دهد؟

0 2,135

شرکت کالسیمین برای سال جاری ۵۰۱ریال سود پیشبینی کرده است. این شرکت در سه ماه نخست ۳۳درصد از فروش، ۳۹درصد سود عملیاتی و ۳۴درصد سود خالص را محقق کرده است.

بر طبق گزارش های موجود ۳۱٫۸درصد از فروش شمش روی به عنوان اصلی ترین محصول در دوره سه ماهه محقق شده است. شرکت فرض کرده نرخ فروش کل سال ۹۱٫۲میلیون ریال در هر تن باشد اما داده های واقعی نشان می دهد نرخ متوسط سه ماه نخست ۹۶٫۵میلیون ریال و نرخ متوسط ۶ ماهه ۱۰۳میلیون ریال بوده است. ضمن اینکه نرخ واقعی شهریور ماه ۱۲۵میلیون ریال معادل ۳۲۰۰دلار در هر تن ثبت گردیده که یک رکورد اعجاب انگیز در نرخ های فروش است.

نرخ خاک انگوران، ضریبی از نرخ شمش فولاد جهانی و بر اساس دلار مرکز مبادلاتی است اما داده های واقعی نشان می دهد ضریب مصرف خاک به شمش تولیدی از بودجه بهتر بوده است، این احتمالا به دلیل دریافت خاکی با عیار بهتر است که منجر به تولید بهینه شده است.

۱۸درصد از سود خالص شرکت از محل سود سرمایه گذاری تامین می شود. مجتمع ذوب و احیاء روی قشم بخش مهمی از این سود را تامین می کند و با افزایش نرخ جهانی قاعدتا سود خالص این شرکت نیز رشد کرده است.

با فرض اینکه نرخ جهانی روی در محدوده ۲۷۰۰ دلار طی ۶ ماه آتی باشد، سود خالص فاسمین باید ۴۰درصد رشد کند در حالی که P.e این سهم همکنون ۷٫۵ واحد است.

در صورتی که قیمت شمش روی جهانی ۲۹۰۰ الی ۳۱۰۰ دلار باشد و نرخ دلار افزایش نیابد، تعدیل مثبت انتظاریمی تواند تا ۷۵درصد سود خالص باشد!

تحلیلگران بازار جهانی بر این باورند که قیمت شمش روی با توجه به تقاضای قوی که بیش از میزان عرضه واقعی است، در همین ۳۰۰۰ دلار باقی می ماند اگر محاسبات و تصورات آنها درست از آب در بیاید، فاسمین می تواند بازدهی معقولی طی یک پروسه ۶ ماهه به سهامداران خود برساند.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.