در ۵ ماهه امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شد

0 937

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه در پنج ماهه نخست امسال ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه شد، گفت: صنایع غذایی و کشاورزی باید در اولویت پرداخت تسهیلات قرار بگیرند.

محسن صالحی‌نیا امروز دوشنبه در نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان کرمانشاه که در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، ضمن تأکید بر تجهیز و نوسازی واحدهای تولیدی و کارخانجات این استان، افزود: امروز سیاست کارخانجات حرکت به سمت نوسازی و به روز رسانی ظرفیت‌ها است و اگر نتوانیم زیرساخت‌های لازم را برای جذب منابع تأمین کنیم، به پیشرفت نخواهیم رسید.

وی خواستار پیگیری طرح‌های نوسازی در استان کرمانشاه شد و گفت: در حوزه غذایی قصد ایجاد واحد جدید نداریم و با نوسازی تجهیزات در این حوزه می‌توانیم تولید را به ظرفیت کامل برسانیم.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه خاطر نشان کرد: در تهیه مواد  اولیه از جمله مس و آلومینیوم در ۵ ماهه نخست امسال توانستیم ۵۰ هزار تن مس در بورس عرضه کنیم.

وی همچنین یادآور شد: اگر هر ماه بتوانیم ۱۲  تن مس تولید کنیم در مدت زمان هفت ماه شرایط عرضه به ۱۴۸ هزار تن در سال خواهد رسید، در حالی که این مقدار سال گذشته ۱۳۲ هزار تن بوده است.

وی در خصوص صنایع غذایی و کشاورزی ابراز داشت: صنایع غذایی و کشاورزی باید در اولویت پرداخت تسهیلات قرار بگیرند چرا که اگر نتوانند به موقع نوسازی را انجام دهند با تعطیلی مواجه خواهند شد.

منبع مس منطقه کرمان
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.