تقی زاده:گلگهر نیازمند حمایت مالی دولت نیست

0 904

همایش اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با حضور اعضای کمیسیون حمایت از تولید مجلس به میزبانی گل گهر برگزار شد

همایش اقتصاد مقاومتی شهرستان سیرجان با حضور اعضای کمیسیون حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، معاون اقتصادی استاندار، نماینده مردم سیرجان در مجلس، فرماندار، مدیرعامل شرکت و مسئولین محلی به میزبانی شرکت گل گهر به عنوان معین اقتصاد مقاومتی منطقه ۷ استان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در این همایش گفت: اهداف اقتصاد مقاومتی در شرکت گل گهر را در دو حوزه یکی فعالیت های اصلی شرکت و دیگری انجام مسئولیت های اجتماعی، پیگیری میکنیم. مهندس تقی زاده افزود: سعی می کنیم زنجیزه تولید فولاد را در منطقه گل گهر تکمیل کنیم و در این راستا تمام توانمدی های شرکت های منطقه به کار گرفته شده است.
وی ادامه داد: برای انجام اهداف و فعالیت ها به منابع و کمک مالی دولت نیاز نداریم بلکه به حمایت دولت و رفع موانع تولید نیازمندیم. مهندس تقی زاده در ادامه به تشریخ عملکرد مالی و تولیدی این شرکت پرداخت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیردر مجلس شورای اسلامی نیز این همایش گفت: موفق ترین مجموعه تولیدی کشور را منطقه گل گهر می دانم.
شهباز حسن پور افزود: این مجموعه سعی می کنند تا خام فروشی را به فرآوری تبدیل کنند و این مهم ارزآوری بسیاری برای کشور خواهد داشت. وی ادامه داد: در شرایط سختی از لحاظ آب مورد نیاز، فولاد و کنستانتره در منطقه گل گهر تولید می شود.
حسن پور از تلاش و همکاری مدیرعامل شرکت گل گهر و سایر مدیران منطقه در نیل به تحقق پروژه بزرگ انتقال آب خلیج فارس به سیرجان و فلات مرکزی ایران تقدیر کرد.
وی افزود: از مدیران شرکت های وابسته به گل گهر می خواهیم از پتانسیل های شهرستان در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی استفاده نماید.

در ادامه نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، سیرجان امروز را شهری پیشرفته و موفق دانست و گفت: مزیت سیرجان امروز صنعت و معدن است و بایستی زنجیره تولید را در این منطقه کامل کرد چراکه سیرجان امروز سیرجان زنده و پویایی است و این نشان دهنده تلاش مسئولان سیرجان می باشد.
دکتر قوامی افزود: اشتغال بالایی در منطقه گل گهر ایجاد شده، شهرستان را از بسیاری مشکلات حاصل از بیکاری دور کرده است.

رییس کمیسیون حمایت از تولید و نظارت بر اجرای سیاست های اصل ۴۴ مجلس نیز در بخشی از سخنان خود در این همایش گفت: مجموعه گل گهر به خاطر فعالیت های خود در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی شایسته تقدیر است. مهندس فولادگر افزود: توجه به تولید ملی، کار آفرینی و تاکید بر ارتقای کیفیت امروز در منطقه گل گهر دیدیم.
وی ادامه داد: گل گهر را پروژه ی تحقق یافته اهداف اقتصاد مقاومتی یافتم که می تواند در این مهم پایلوت برای کشور باشد چرا که ااین مجموعه توانسته در این منطقه قسمت اعظمی از اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق کند.
وی تاکید کرد: ما در تولید فولاد به فکر برند سازی نیستیم در صورتی که مجموعه ای چون گل گهر و فولاد آن می تواند برندی از فولاد کشور در جهان شود.

بازدید از شرکت جهان فولاد، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و شرکت گهر زمین از دیگر برنامه های سفر اعضای کمیسیون حمایت از تولید مجلس شورای اسلامی در منطقه گل گهر بود

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.