فرصت طلایی ۲ میلیون تنی عراق را از دست ندهیم

0 1,171

سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به بازگشت تدریجی آرامش سیاسی به عراق گفتکشور عراق وارد فاز بازسازی شده و پیش بینی ما در انجمن این است که ظرف امسال و سال آینده افزایش تقاضای ۲ میلیون تنی میلگرد و تیرآهن و سایر مقاطع فولادی در عراق ایجاد شود.

وی افزود: اگر زمینه لازم برای صادرات این محصولات از ایران فراهم شود، این مهم نقش زیادی در بازگشت رونق به بازار فولاد کشور و فعال شدن ظرفیت های معطل مانده کارخانجات ذوب و نورد ایفا می کند.

خلیفه سلطانی ادامه داد: لازم است دولت و مجلس با ارائه مشوق های صادراتی موثر و فراهم نمودن بسترهای لازم برای توسعه صادرات فولاد کشور اجازه ندهند این فرصت طلایی برای صنعت فولاد کشور از دست برود!

وی خاطرنشان کرد: در این راستا پذیرش و عملیاتی شدن پیشنهاد انجمن برای اعمال مشوق های صادراتی به صورت برگشت مالیات بر اساس ارزش صادرات (Export Tax Rebate) که یک الگوی جهانی است، در بهره برداری حداکثری از فرصت زودگذر و البته رقابتی عراق بسیار کارگشا می باشد. همچنین لازم است حمایت های موثری از همکاری های صادراتی واحدهای فولادی تحت عنوان صادرات مشارکتی صورت پذیرد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: لازم است صندوق ضمانت صادرات نیز بسیار فعال تر از گذشته در جلوگیری از این فرصت سوزی نقش خود را به درستی ایفا نماید.

منبع چیلان
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.