نگرانی برزیل از تعرفه ضد دامپینگی اروپا برای فولاد

0 933

صنعت  فولاد برزیل در مورد  اعمال عوارض از سوی اروپا نگران است.

به گفته آکو برزیل  Aco Brasil ، انستیتو فولاد برزیل، اقدام  اتحادیه اروپا برای اعمال  مقررات ضد دامپینگ بر روی واردات ورق های   نورد گرم از برزیل،  به صادرات این کشور به اروپا آسیب می رساند، از جمله عملیات بین بخش ها مختلف  شرکت ها. بعضی از کارخانههای برزیلی عملیات تکمیلی مانند نورد سرد و گالوانیزه را در اروپا انجام می دهند و با این مکانیزم مجبور خواهند شد که از محصولات اروپایی یا دیگر کشورها استفاده کنند.

واقعیت این است که صنعت فولاد برزیل  از اخبار مربوط به  اعمال عوارض ضد دامپینگ  بر روی صادرات ورق   گرم به اتحادیه اروپا،  به جای مکانیسم پیشنهادی “حداقل حداقل” ناامید شده است.

اتحادیه اروپا در روز جمعه اعمال  تعرفه  بر روی واردات HRC از برزیل اعمال  را عملی کرد. این تعرفه بین ۵۳ تا ۶۴ یورو در هر تن  و بر اساس شرکت صادر کننده  متغیر است.

مکانیزم جدید  جایگزین حداقل حداقل قیمت واردات در نظر گرفته شده است که قبلا پیشنهاد شده بود.

اتحادیه اروپا روز جمعه همچنین تایید کرد که تعرفه ضد دامپینگ در مورد واردات HRC از ایران، روسیه و اوکراین  نیز اعمال خواهد شد.

آکو برزیل اعلام کرد که با توجه به این  اقدام  صادرا HRC از برزیل به اتحادیه اروپا عملا غیرقابل انجام  است  از جمله و مهم تر از همه بر روی فعالیت شرکت های واقع در برزیل که واحدهای پردازش مجدد در اتحادیه اروپا دارند، تاثیر خواهد داشت.

 

این موضوع همچنین بر روی مذاکرات موجود با هدف افزایش تجارت برزیل با اتحادیه اروپا تاثیر گذاشته است.  آکو برزیل می گوید “در زمانی که اتحادیۀ اروپا و برزیل در حال مذاکره بر توافقنامه تجارت آزاد برای افزایش تجارت بین دو بلوک هستند، چنین اقداماتی  قابل درک نیست”

“گردو Gerdauدر حال ارزیابی تعرفه های ضد دامپینگ توسط کمیسیون اروپا در مورد HRC  است.زیرا اروپا یک بازار مهم برای صادرات این محصول از برزیل است.”

این شرکت  اعلام کرده است که “همیشه قوانین تجارت بین المللی را مورد احترام قرار داده است.

Usiminas در یک بیانیه اعلام کرد که انتظار این  تصمیم را داشت بنابر این از تاثیر آن کاسته شده است.

“اروپا از مدتها پیش یک بازار واقعی برای یوزیمیناس تلقی نمی شده ، بنابراین این تصمیم   اثرات قابل توجهی بر روی ما نخواهد داشت”

آپرام  Aperamنیز در بیانیه ای گفت که این تصمیم تاثیری بر عملیات آن ندارد.  این شرکت اعلام کرد که طی دوره تحقیقاتی که توسط اتحادیه اروپا انجام شد، محصولات  Aperam در برزیل به اروپا صادر نشد.

آرسلور متال  برزیل نیز تأیید کرد در سال ۲۰۱۷  هیچ صادراتی به اروپا نداشته است  با این حال پیامدهای تصمیم صادرات را به بازار اروپا ارزیابی خواهد کرد”

تولید کنندگان دیگر ارسلور میتال در دیگر کشورها این صادرات را بعهده خواهند داشت .

 

نویسنده: رضا زائر حیدری

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.