افزایش هزار میلیارد تومانی سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران

0 1,003

مشاور مدیرعامل و مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران از افزایش هزار میلیارد تومانی سرمایه شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد و افزود: امسال قرار است سرمایه شرکت از ۵ هزار میلیارد تومان به ۶ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

 بهروز رحمتی در حاشیه بازدید جمعی از مدیران سازمان بورس اوراق بهدار کشور از مجتمع مس سرچشمه  اظهار کرد: این هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه را در طرح‌های توسعه عمدتاً طرح‌های توسعه معدنی که بیش از ۹۰ درصد سودآوری کل فرآیند تولید مس از معدن، تغلیظ، ذوب و پالایشگاه در همین مرحله بدست می آید هزینه خواهیم کرد و بخش دیگری را در طرح‌های زیربنایی مثل تامین برق، نیروگاه سیکل ترکیبی، تامین آب و بقیه پروژه های زیرساختی هزینه خواهیم کرد.

وی افزود: در طی چهار سال گذشته سالانه حدود ۱۹۳ هزار تن تولید مس کاتدی داشتیم که با این افزایش سرمایه ای که انجام خواهیم داد و تزریق مالی که انجام خواهد شد و همچنین راه اندازی تکنولوژی مدرن فلش، ظرفیت تولید در مجتمع مس سرچشمه به ۲۸۰ هزار تن افزایش پیدا خواهد کرد.

مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران در راستای تامین مالی پروژه های در دست اقدام خود، نیاز به هزار میلیارد تومان تأمین مالی دارد که از مدیران ارشد سازمان بورس اوراق بهادار دعوت کردیم از مجتمع مس سرچشمه بازدید کرده و با فرآیندهای تولید آشنا شوند همچنین از طرح‌های توسعه ای که قبلاً هزینه کرده بودیم و راه اندازی شده اند مثل توسعه تغلیظ ۲ سرچشمه بازدید شد و مطمئن هستیم این بازدید نقطه عطفی در کمک بیشتر سازمان بورس به فرآیند افزایش سرمایه و تأمین مالی پروژه های در دست اقدام شرکت صنایع ملی مس ایران خواهد بود.

رحمتی خاطرنشان کرد: در حوزه سهام و بورس در سال گذشته میانگین بازدهی بازار بورس اوراق بهادار به طور میانگین منفی ۵ درصد بوده در حالی که در سال گذشته شرکت ملی صنایع مس ایران بازدهی مثبت ۳۵ درصد را نصیب سهامداران خود کرده است.

مشاور مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال نیز همین روند مثبت را پیگیری کردیم و با اقدامات بسیار خوبی که در حوزه های تولید، توسعه و مالی، اقتصادی و منابع انسانی انجام دادیم توانستیم روند رو به رشد را ادامه دهیم، ادامه داد: بازدهی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران در شش ماهه نخست سال جاری مثبت ۲۲ درصد بوده در حالی که میانگین بازدهی شاخص بورس اوراق بهادار مثبت ۱۱ درصد را نشان می دهد.

رحمتی در ادامه به نقش شرکت مس در راه اندازی بورس کالا اشاره و بیان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران اولین شرکتی بوده که در راه اندازی بورس فلزات و بورس کالا فعال و پیشقدم بوده است و اولین کالایی که در بورس کالا در سال ۱۳۸۲ عرضه شده مفتول مسی شرکت مس بوده است.

مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران تصریح کرد: تنها شرکتی هستیم که تمام محصولات تولیدی خود را در بورس کالا عرضه می کنیم و تمام صنایع پایین دستی می توانند از خدمات و تسهیلاتی که برای آنها در نظر گرفته ایم با مراجعه به بورس کالا به طور مستقیم کالای مورد نظرشان را از بورس تامین کنند.

رحمتی عنوان کرد: در بین صنایع مختلف بویژه در معدن، مس در دنیا به عنوان بهشت سرمایه گذاران تلقی می شود و از حاشیه بالایی در سود برخوردار است اما مقداری در شناساندن این صنعت و پتانسیل‌های آن مغفول شده که بازدید به همین علت است که بزرگان بازار سرمایه خودشان شرایط تولید این محصول را از نزدیک ببینند.

منبع ایسنا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.