بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در بردسکن افتتاح شد

0 1,506

بزرگترین کارخانه کنسانتره مس خراسان رضوی در منطقه «دهان قلعه» شهرستان بردسکن با حضور استاندار خراسان رضوی افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت کومه معدن پارس در این مراسم اظهار کرد: این پروژه با ظرفیت اسمی تولید سالانه بیش از یازده هزارتن کنسانتره مس و استخراج سالانه یک میلیون تن باطله بزرگترین کارخانه کنسانتره مس توسط بخش خصوصی در خراسان رضوی می باشد.

قاسم زاده عسکر افزود: ذخیره قطعی این معدن ۶ میلیون تن می باشد که برای اجرای آن ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و با بهره برداری از این کارخانه زمینه اشتغال ۲۲۰ نفر فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه های این کارخانه تولید داخل می باشد گفت:این شرکت به عنوان بزرگترین و استاندارد ترین شرکت در زمینه بهره برداری از معادن مس در استان خراسان رضوی می باشد که این عملیات در حال رقابت با نمونه های خارجی می باشد.

مدیرعامل شرکت کومه معدن پارس عنوان کرد: نامگذاری سال۹۶ به عنوان «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» توسط رهبر معظم انقلاب باعث شد تا این شرکت در راستای محرومیت زدایی با احداث کارخانه های فرآوری مس با تکیه بردانش فنی و استفاده از متخصصان داخلی در مناطق محروم گام بردارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.