تجارت آهن قراضه در ۷ ماه ۲۰۱۷

0 962

بر اساس اطلاعات منتشره گمرکات کشورهای مختلف، واردات و صادرات قراضه طی هفت ماهه ابتدایی سال جاری رشد داشته اند. میزان صادرات جهانی طی این دوره ۴ درصد رشد کرده است. بر اساس داده های گمرکات، کل صادرات قراضه جهان در فاصله ژانویه تا جولای به ۱۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تن رسیده، در حالی که این مقدار برای دوره مذکور در ۲۰۱۶ برابر با ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن بوده است. ایالات متحده همچنان بزرگترین صادر کننده در بخش قراضه می باشد که سهمی در حدود ۷ میلیون و ۷۲۰ هزار تن در صادرات این محصول دارد. ژاپن با ۴/۶۲ میلیون تن و روسیه با ۲/۵ میلیون تن در مکانهای دوم و سوم صادرات این محصول می باشند.

اما کل واردات قراضه جهان در هفت ماهه ابتدایی امسال برابر با ۲۶/۴۲ میلیون تن می باشد که در مقایسه با ۲۵/۲ میلیون تن در مدت مشابه ۲۰۱۶، رشد ۵ درصدی را نشان می دهد. در این بخش، ترکیه با ۱۱/۳۳ میلیون تن، همچنان بزرگترین وارد کننده قراضه دنیا می باشد؛ در حالی که کره جنوبی با ۳/۳ میلیون تن و هند با ۲/۷۵ میلیون تن با اختلاف زیادی پشت سر این کشور قرار دارند.

این رشد نشان از اهمیت رو به رشد قراضه در تولید فولاد دنیا دارد. در سال جاری، بهای فولاد خام بیشترین تاثیر را از نوسانات قراضه پذیرفته و کمتر تحت تاثیر قیمت سنگ آهن و زغال سنگ قرار گرفته است. لذا به نظر می رسد با وجود پیدایش بازیگران نوظهوری چون پاکستان در تجارت قراضه، این نهاده تولید در آینده از اهمیت دوچندانی در محاسبات فولادسازان برخوردار خواهد شد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.