جذابیت قیمتی کاتد و کنسانتره مس ادامه دارد

0 1,041

مس ظرفیت رسیدن به ۷۲۰۰ دلار را دارد.
پیش بینی شده بود قیمت های مس در باقی مانده سال ۲۰۱۷ پتانسیل رسیدن به ۷۲۰۰ دلار را دارد. براساس تأیید کارگزاری ساسدن فایننشال قبل از این بدلیل موارد غیر منتظره در زنجیره تأمین ، بازار با کمبود عرضه کنسانتره روبه رو شد .

بعد از سه ماه در بازار بورس فلزات لندن قیمت مس در اوایل این هفته قیمت ۷ هزار دلار در هر تن را شکست و به ۷۱۷۷ دلار/تن رسید که بالاترین سطح از ۲۵ جولای ۲۰۱۴ است. این فلز قرمز تاکنون در بورس فلزات لندن بهترین عملکرد را داشته است .

پیش از این کمبود عرضه کنسانتره مس از طریق افزایش سرمایه گذاری برطرف شد اما تحلیلگران مؤسسه ساسدن در جدیدترین گزارش خود آورده اند که هرگونه افزایش عرضه می تواند قیمت ها را به ۷۲۰۰ دلار/تن برساند .

از این کمبود عرضه در بازار کنسانتره مس در سال ۲۰۱۷ بعنوان یک اتفاق ویژه یاد می شود که احتمالاً در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ هم ادامه یابد. با افزایش پیش بینی ها در خصوص کاهش ۱۰۰ هزار تنی موجودی کنسانتره در سال جاری میلادی کمبود عرضه این محصول ادامه دار خواهد بود در حالیکه موجودی مصرف این فلز به ۷۲ روز کاهش یافته است .

افزایش تولید قابل توجه معادن هم کمک شایانی به این شرایط نکرد زیرا گریدهای پائین تولیدات معادن فشارها را افزایش هم خواهد داد. انتظار می رود افزایش تولید معادن در سال ۲۰۱۸ تنها ۳ درصد باشد .

بازار در شرایط کنونی کمی متعادل شده اما تحلیلگران عقیده دارند امسال با کمبود ۵۱ هزار تنی مواجه باشیم و این ممکن است کمی تعادل بازار را بر هم زند . گفته شده سرمایه گذاری ها در حال کاهش است و نیاز است برای امنیت بلند مدت بازار برنامه های زیر ساختی با تأخیر انجام شود .

تحلیلگران عرضه چشمگیر مس را از دلایل بوجود آمدن حوادث غیر منتظره در زنجیره تأمین توصیف کرده اند .
در کوتاه مدت حمایت از قیمت های مس از طریق پروژه های امیدبخش در چین مانند مدرنیزه سازی و توسعه شبکه برق ، توسعه شبکه حمل و نقل و افزایش فروش لوازم برقی و خانگی امکان پذیر است .

پیش بینی شده بود تقاضا برای مس در سال ۲۰۱۷ به ۲٫۳ درصد رشد یابد .

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.