نماینده مردم ساوه در مجلس:

طرح جلوگیری از صادارت سنگ خام”کوپ” در مجلس تصویب شد

0 1,036

به‌گزارش معدن ۲۴، محمدرضا منصوری صبح امروز در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات اظهار داشت: هدف از برگزاری نمایشگاه بروزرسانی اطلاعات و معرفی کالاها و خدماتی بود که می‌توان به دنیا عرضه کرد و در دو مقوله توانمندسازی و بسته‌بندی و برندسازی باید کارهای بسیاری انجام دهیم تا شاهد عرضه محصولات خود در بازار جهانی باشیم.

وی افزود: در ایران قیمت حامل‌های انرژی و ارتباط آن با کالا‌های صادراتی پایین و یا حتی رایگان است و این در حالی است که قدرت صادرات هم بسیار پایین بوده که باید باید برای بهتر شدن این وضعیت گام‌های حرفه ای در بازاریابی برداریم و به واسطه نهادینه کردن کارآفرینی گامی موثر به سوی تولیدات برداریم.

نماینده مردم نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجلس طرحی با عنوان جلوگیری از صادرات سنگ خام برای به وجود آوردن تفکر کارآفرینی در دوران تحصیل مطرح و به تصویب رسید که در این راستا باید در زمینه سنگ‌های صادراتی صادرات انجام دهیم تا علاوه بر دریافت ارزش افزوده بتوانیم از هدر رفت منابع کشور جلوگیری کنیم و با مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی چرخشی در صنعت سنگ ایجاد و کیفیت ناب و با کیفیت داشته باشیم تا بتوانیم با دنیا رقابت کنیم و از توان خارجی‌ها در این زمینه استفاده کنیم.

منصوری بیان کرد: از مزایای حضور در نمایشگاه برقراری ارتباط مستقیم با متقاضیان حجم بالا برای محصولات، همچنین شناسایی و استخراج تقاضای کشور‌های دیگر برای انواع سنگ بود.

وی ادامه داد: رکن اصلی حضور در نمایشگاه‌ها شناسایی بازار مقصد است و اگر اطلاعات مربوط به بازار به درستی ارزیابی شود ما می‌توانیم هر بازار را متناسب با مزیت نسبی خود هدف بگیریم.

نماینده مردم نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پاشتنه اشیل صنعت سنگ کشور نبود تکنولوژی مناسب در بخش معادن است که این امر سبب ایجاد اخلال در زنجیره تولیدات این صنعت شده و ترمیم این بخش نیازمند اراده دولت در قالب عرضه تسهیلات هدفمند است.

وی اضافه کرد: توسعه بخش معدن، منافع بسیاری چه به شکل مستقیم با بالا بردن سهم معدن در تولید ناخالص ملی و چه به شکل غیر مستقیم از طریق اشتغال‌زایی، توسعه در مناطق کمتر توسعه یافته، ممانعت از مهاجرت به همراه دارد.

منبع خبرگزاری تسنیم
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.