همکاری سوئیس و فارس در تولید کربنات کلسیم از ضایعات معادن سنگ

0 1,163

مهران خاکساری معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: طرح تولید کربنات کلسیم از ضایعات معادن سنگ و سنگبری‌ها با مشارکت بیش از ۹۵ درصدی سرمایه‌گذار سوئیسی در شهرک صنعتی سنگ حنای نی ریز اجرا می شود.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی این طرح حدود ۳۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

معاون برنامه‌ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بیان کرد: با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید ۶۰ هزارتن کربنات کلسیم که به عنوان ماده اولیه در کارخانجات تولید کاغذ و سایر صنایع دیگر استفاده می‌شود فراهم خواهد شد.

وی افزود: سرمایه گذاری خارجی در این طرح از مجهز‌ترین فناوری‌های روز دنیا در زمینه‌ استحصال کربنات کلسیم از ضایعات سنگ استفاده خواهد کرد .

مهران خاکساری اضافه کرد: با بهره برداری از این طرح تا پایان سال زمینه اشتغال مستقیم ۸۰ نفر فراهم می شود.

وی گفت: در فرآیند بهره برداری از معادن و فرآوری سنگ ،بخشی از مواد معدنی به ضایعات تبدیل می‌شود که با این راه اندازی این طرح ، ضایعات به مواد با ارزش افزوده بالا تبدیل می‌شود.

معاون برنامه ریزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه ۱۲ هکتار زمین در شهرک صنعتی تنگ حنا به این سرمایه‌گذار اعطا شده و قرارداد آن نیز با سرمایه گذار بسته شده است، ادامه داد: برای حمایت بیشتر از این سرمایه گذار ۱۰ درصد تخفیف اولیه در واگذاری زمین اعمال شده و در صورت بهره برداری طی برنامه زمان بندی نیز ۱۰ درصد تخفیف دیگر اعطا خواهد شد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.