کاهش ۳۰۰ میلیاردریالی هزینه در فولاد هرمزگان

0 834

صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد ریالی در خرید برق از بخش خصوصی صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد ریالی در خرید برق از بخش خصوصی با پیگری واحد خرید اتفاق افتاد.

مهندس علی گلشن معاون خرید شرکت فولاد هرمزگان در گفتگو با خبرنامه شرکت بیان کرد:
واحد خرید مواد اولیه و انرژی یکی از بخش های مهم سازمان می باشد که با توجه به هزینه شدن بیش از ۸۰ درصد منابع مالی سازمان در این واحد، همواره نقش مهمی در کاهش هزینه های فولاد هرمزگان را ایفا می کند. این واحد در سال ۱۳۹۶ برای اولین بار در تاریخ فولاد هرمزگان موفق به انعقاد قرارداد خرید ۱۵۰ مگاوات ساعت برق مصرفی شرکت فولاد هرمزگان از طریق بخش خصوصی گردید که با اجرایی شدن این قرارداد از ابتدای شهریور ماه سال جاری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال صرفه جویی هزینه خرید انرژی در مقایسه با سایر روش های خرید قبلی محقق گردید
وی در ادامه عنوان کرد:
فولاد هرمزگان ۳۰۰ مگاوات برق نیاز دارد و با قرارداد اخیر، ۱۵۰ مگاوات از برق مورد نیاز شرکت از بخش خصوصی خریداری شده است. مهمترین مزیت این قرارداد کاهش در هزینه های سازمان و صرفه جویی ۳۰۰ میلیارد ریالی و در عین حال افزایش اطمینان از تامین برق سازمان بوده است. پرداخت صورتحساب پس از ۵۰ روز از صدور صورت حساب، صورت خواهد گرفت. این قرارداد بر EPS موثر بوده و موجب افزایش سود پیش بینی شده به مبلغ ۲۰ ریال می گردد. گلشن در خاتمه تصریح کرد:
واحد خرید مواد اولیه و انرژی در نظر دارد با پیگیری مستمر خود، نقش مهمی در کاهش هزینه های سازمان ایفا نماید، این واحد همچنین در راستای تحقق آرمان همیشگی سازمان فولاد هرمزگان به منظور تبدیل شدن به بنگاه اقتصادی سود ده در سطح ملی و تحقق شعار “ما می توانیم” و در چهارچوب سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید و برداشتن گامی محکم برای اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، تمام تلاش خود را معطوف می دارد.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.