اسماعیلی:

بیشتر رانت‌ها و بخش قابل توجهی از فسادهای مالی در بخش معادن است

0 934

داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار گفت: در حال حاضر بیشتر رانت‌ها و بخش قابل توجهی از فسادهای مالی در بخش معادن بوده است.

وی با اشاره به مصادیق واگذاری معادن به برخی از اشخاص که اهلیت لازم را ندارند، گفت: مثلا مواردی که معادن به شکل دیون از طرف دولت به مجموعه‌های خصولتی واگذار شده است که این امر متأسفانه روی بهره‌وری این معادن هم تأثیرگذاشته و بهره وری آن را کاهش داده است.

رئیس«کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن» مجلس با اشاره به طرح تحقیق و تحفص از وزرات صنعت، معدن و تجارت بیان‌ داشت: در این طرح می‌کوشیم موضوع واگذاری معادن به دستگاه‌های خصولتی را به درستی مورد بررسی قرار دهیم.

اسماعیلی تصریح کرد: شواهد اولیه نشان می‌دهد در بخش معادن تخلفاتی وجود دارد علی الخصوص در مبحث حقوق دولتی و پرداخت حقوق دولتی، لذا برخی از معادن دولتی تلاش می‌کنند کمتر این حقوق را به خزانه پرداخت کنند، به عنوان مثال برخی از معادن بزرگ در حق انتفاع و چه در بحث حقوق دولتی مسائل و مشکلاتی دارند که باید در تحقیق و تفحص به آنها بپردازیم.

وی با اشاره به سوال نماینده کرمان درباره تعطیلی یکی از معادن استان کرمان از وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی بیان داشت: پیرامون این موضوع در کمیته معدن کمیسیون صنایع مجلس تصمیم گرفته شد تا از این معدن بازدید صورت گیرد و دلایل تعطیلی آن مشخص شود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.