در رأی‌گیری از میان ۴۰۰ نماینده صنایع فلزی و معدنی؛

مس فلز مورد علاقه سرمایه‌گذاران انتخاب شد

0 883

به گزارش معدن ۲۴، فعالان بازار در گردهمایی برگزارشده توسط مؤسسه سرمایه‌گذاری «مکوآری» همچنین، پیش‌بینی کردند که قیمت مس و آلومینیوم در سال آینده به‌طور عمده در محدوده قیمت‌های فعلی باقی خواهند ماند. حدود ۴۰۰ نماینده از صنایع فلزی و معدنی پس از ارایه گزارش‌های خود در حوزه بازار جهانی فلزات پایه و ارایه نظرات اعلام کردند که ۳۶ درصد انتظار دارند که قیمت مس تا یک سال آینده در سطح فعلی بین ۶,۵۰۰ الی ۷,۲۵۰ دلار در هر تن باقی خواهد ماند. تنها ۸ درصد از نمایندگان پیش‌بینی کردند قیمت این فلز به بیش از ۸ هزار دلار در هر تن افزایش یابد.

بر اساس گزارش «مکوآری» در سال جاری، قیمت مس در بازار بورس فزات لندن عملکرد قدرتمندی از خود نشان داد و در روز دوشنبه ۳۰ اکتبر، نسبت به قیمت ثبت‌شده در روز نشست «مکوآری» در سال ۲۰۱۶ با ۴۱ درصد رشد مواجه شد.

در این رأی‌گیری همچنین مس با ۳۳ درصد آرا به‌عنوان فلز مورد علاقه و مناسب برای سرمایه‌گذاری نمایندگان در سال جاری انتخاب شد، درحالی‌که در سال گذشته نیکل با ۲۷ درصد آرا این عنوان را به خود اختصاص داده بود. علاوه بر این، از نمایندگان خواسته شد که نظر خود در مورد صعود قیمت مس به بالای ۷ هزار دلار در هر تن را اعلام کنند که پاسخ اکثر افراد با شک و تردید همراه بوده و ۴۷ درصد اعلام کردند که این قیمت‌ها ناشی از سفته‌بازی بیش از حد در بورس آتی شانگهای بوده است.

منبع پایگاه خبری بورس کالای ایران
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.