آینده قیمت مس در انتظار اتفاقات مهم

0 986

مس بالاتر از کمترین سطح یکماه اخیر ایستاد.

امروز قیمت مس در بورس فلزات لندن کمی خود را بالا کشید. تقاضای با ثبات خریداران و افت مجددد شاخص دلار عامل این افزایش گزارش شده است. خریداران چشم به آمار و ارقام ماه اکتبر چین که فردا منتشر خواهد شد دوخته اند تا چشم انداز آتی تقاضا برای کامودیتی ها را بهتر درک کنند

قیمت مس در بورس فلزات لندن در روز دوشنبه با ۰٫۷ درصد رشد به ۶۸۳۲٫۵ دلار/تن رسید تا کاهش هفته پیش را جبران کرده باشد. قیمت این فلز در هفته پیش به ۶۷۶۱٫۵ دلار/تن رسید که کمترین رقم طی ماه گذشته می باشد. در بورس شانگهای نیز افزایش ۰٫۳ درصدی باعث شد تا مس به ۵۳۶۵۰ یوان/تن معادل ۸۰۷۶ دلار/تن برسد.

انتظارها بر این است که آمار منتشره فردا در چین خبر از سرد شدن بیشتر اقتصاد بزرگترین مصرف کننده کامودیتی ها در دنیا بدهد. این امر به دلیل پافشاری چینی ها بر سیاست های زیست محیطی و کاهش ظرفیت های تولید اتفاق افتاده است.

تحلیلگران معتقدند که نرخ بهره امریکا طی ماه آینده با رشد روبرو خواهد شد چرا که بانک مرکزی ایالات متحده نیاز دارد تا خود را در برابر شوک های وارده به اقتصاد این کشور ایمن سازد. لذا این امکان وجود دارد که بهای کامودیتی ها طی ماه آینده با کاهش روبرو شود.

طبق اخبار رسیده مشکلات عرضه مس توسط بزرگترین معدن اندونزی نیز حل شده و این معدن به روال نرمال کاری خود بازگشته است. مسیر این معدن در روز یکشنبه مسدودشده بود.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.