نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی:

معادن شاهرود و میامی به سرمایه‌گذاران یونانی معرفی می‌شوند

0 1,630

به گزارش  معدن ۲۴، سید حسن حسینی شاهرودی با اشاره به سفر سه‌روزه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به آتن ضمن تأکید برافزایش سطح همکاری‌ها و گسترش روابط اقتصادی ایران و یونان، بیان داشت: معادن پتاس و کرومیت و منگنز شاهرود و میامی آماده سرمایه‌گذاری است و این قابلیت وجود دارد تا محصولات کشاورزی و انواع کنسانتره میوه ازجمله انگور، سیب، انار و کیوی برای کارخانه‌ها کشور یونان تأمین شود.

وی بر ضرورت همکاری‌های علمی و فرهنگی دو کشور نیز تأکید کرد و گفت: دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران ازجمله دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی شاهرود آماده گسترش روابط دانشگاهی و علمی هستند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از دیدار با هیئت مجلسی و نایب‌رئیس مجلس یونان گفت: یونان دروازه تمدن، فلسفه و دموکراسی غرب است و دو ملّت بزرگ ایران و یونان دارای سابقه تاریخی و روابط فرهنگی غنی و دیرینه‌ای هستند اما در حال حاضر ارتباطات دو کشور در حوزۀ اقتصادی بسیار کمرنگ است.

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه ایران امن‌ترین کشور آسیای جنوب غربی است، گفت: برجام هسته‌ای فرصتی مناسب برای تجدید و گسترش مناسبات با ایران است.

وی پتانسیل بالا در حوزه‌های سرمایه‌گذاری صنعت، معدن، انرژی، کشاورزی، گردشگری و دانشگاهی کشورمان را از فرصت‌های افزایش سطح همکاری‌های دو کشور عنوان کرد و بر استفاده از تجارب دولت و مجلس یونان در حوزه‌های بانکی و بازار سرمایه ابراز تمایل کرد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این دیدار طرف یونانی به روابط تاریخی و حفظ و گسترش این مناسبات دو کشور اشاره و بر لزوم بهره‌برداری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های طرفین درزمینهٔ های مختلف ازجمله انرژی، شیلات و داروسازی تأکید کرد.

کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رأس هیئتی متشکل از اعضای کمیسیون و مدیران ارشد سازمان بورس به‌منظور گفت‌وگو و تبادل‌نظر با مقام‌ها و مسئولان یونانی طی هفته گذشته به این کشور سفرکرده بودند.

منبع خبرگزاری مهر
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.