فعال شدن ۴ معدن با ذخیره ۴۰۰ هزار تن در جنوب کرمان

0 1,690

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: در دولت تدبیر و امید ۴ معدن در شهرستان قلعه گنج فعال شده که ذخیره ای قطعی بالغ بر ۴۰۰ هزار تن و ذخیره احتمالی بالای یک میلیون تن انواع سنگ های آهن، مس، منگنز و کرومیت را دارند.

محمود اسکندری اظهار کرد: با تلاش این سازمان طی چهار ساله اخیر در دولت تدبیر و امید در شهرستان قلعه گنج که اکنون شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور است، شاهد پیشرفت ۱۰۰ درصدی در حوزه معدن و صنایع معدنی هستیم.

وی تصریح کرد: فعالیت ۳ کارخانه در حال ساخت صنایع معدنی با سرمایه گذاری ۲۸۰۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم ۲۲۳ نفری نیز از خدمات دولت در این شهرستان است. همچنین در همین مدت یک کارخانه صنایع معدنی با سرمایه گذاری ۴۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی مستقیم برای ۳۰ نفر نیز به بهره برداری رسیده و در حال فعالیت است.

اسکندری بیان کرد: در حوزه صنعت نیز ۲۵ جواز تأسیس که ۷۸ درصد کل مجوزهای تاریخ شهرستان را شامل می شود، در همین مدت صادر شده که با افتتاح در آینده ای نزدیک برای ۴۹۴ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی خواهند کرد و ۷۶ درصد کل اشتغال صنعتی شهرستان را شامل می شود.

وی افزود: در حوزه صنایع فعال نیز در دولت تدبیر و امید ۴ کارخانه صنعتی به بهره برداری رسیده که با سرمایه گذاری ۵۶ میلیارد ریالی برای ۷۹ نفر اشتغالزایی مستقیم داشته اند و ۸۳ درصد کل اشتغال صنعتی محقق شده شهرستان را شامل می شود.

منبع مس منطقه کرمان
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.