هشدار گلگهر در مورد کمبود سنگ آهن درآینده

0 1,607

صبح دیروز پنج‌شنبه مجتمع معدنی صنعتی گل‌گهر میزبان اعضای شورای عالی معادن کشور بود. اعضای شورای عالی معادن کشور متشکل از معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس خانه معدن کشور، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران رییس کمیته معدن مجلس و جمعی از مسوولین به همراه نماینده مردم سیرجان در مجلس، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سفر خود به سیرجان از قسمت‌های مختلف مجتمع گل‌گهر از جمله کارخانه توسعه آهن و فولاد، معادن شماره ١، ٢ ، ٣ و ۵ گل‌گهر، کارخانه گندله‌سازی شماره ۲ گل گهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان مراحل کاری و اقدامات انجام شده در این مجموعه قرار گرفتند.

پس از بازدیدهای انجام شده اعضا شورای عالی معادن کشور به اتفاق مدیر عامل معاونین و جمعی از مدیران شرکت گل‌گهر و مسئولین استان و شهرستان در جلسه شورای معادن که در محل سالن کنفرانس شرکت گل‌گهر برگزارشد حضور پیدا کردند. در ابتدای این نشست مهندس ناصر
مهندس تقی‌زاده مدیر عامل گلگهربا بیان اینکه در سه سال گذشته شاهد افزایش تولید در مجموعه گل‌گهر بودیم، گفت: به لطف تلاش و کوشش همکارانم در مجموعه گل‌گهر توانستیم از ۱۳ میلیون تولید در سال ٩٣ به ۲۵ میلیون تولید تا اخر امسال برسیم و امیدواریم که طرح‌های فولادی نیز که در دستور کار داریم تا پایان سال مورد افتتاح قرار گیرند و برخی از قسمت‌های نیروگاه نیز که در حال تکمیل می‌باشند به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت گل‌گهر افزود: مشکل اصلی مجموعه ما کمبود سنگ است که امیدواریم با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و شورای عالی معادن در سایر مناطق کشور نیز اکتشاف داشته باشیم. وی از سرمایه‌گذاری گل‌گهر در پروژه انتقال آب خلیج فارس خبر داد و گفت: در کنار این طرح، در سایر طرح‌ها نیز شامل: نیروگاه سیکل ترکیبی ، خط ۵، ۶ و ۷ کنسانتره ، خط ۳ کنسانتره. گهرزمین، ذوب شماره ۲ جهان فولاد و … سرمایه‌گذاری کردیم و تمامی پروژه‌های در دست اقدام ما در حال حاضر فعال هستند.
مهندس تقی‌زاده از شورای عالی معادن درخواست کرد که جلوی صادرات سنگ خام در کشور گرفته شود چرا که با صادرات سنگ خام در کشور با مشکل مواجه خواهیم شد.
انتقال حساب‌های بانکی گل‌گهر به سیرجان

شهباز حسن‌پور نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی اقدامات صورت گرفته در مجموعه گل‌گهر را ستودنی دانست و گفت: چرخه کار و تولید در گل‌گهر به گونه‌ای است که هر چند مدتی یکبار که به این مجموعه می‌آییم شاهد یک تغییر و تحول مثبت در مجموعه هستیم. حسن‌پور افزود: اقدام اخیر گل‌گهر در راستای توجه به محیط زیست و منابع طبیعی بایستی الگوی سایر مجموعه‌های معدنی و صنعتی کشور قرار گیرد و کاشت درخت و جنگل کاری در اطراف مجموعه گل‌گهر کار بسیار ارزشمندی است. وی از انتقال حساب‌های بانکی گل‌گهر به استان کرمان و شهرستان سیرجان خبر داد و این اتفاق را به فال نیک گرفت و گفت: پس از مدت‌ها پیگیری و اقدام، سرانجام حساب‌های بانکی گل‌گهر به سیرجان منتقل شده است و جا دارد از شورای عالی معادن که پیگیر این مسئله بودند تقدیر شود چرا که این اتفاق باعث رونق بانک‌های شهرستان خواهد شد.

نقش گل‌گهر در زنجیره فولاد کشور نقش بی‌بدیلی است

دکتر سرقینی معاون معدنی وزیر صنعت و معدن و تجارت نیز گل‌گهر را مجموعه‌ای دانست که در ایران، تمام زنجیره فولاد در آن ایجاد شده و گفت : از معدن تا فولاد را در این مجموعه دارا هستیم و می‌توان گفت نقش گل‌گهر در زنجیره فولاد کشور نقش بی‌بدیلی است. وی نقش نیروی انسانی را در مجموعه گل‌گهر بسیار تأثیرگذار دانست و از تلاش‌های مهندس تقی‌زاده و همکاران وی در گل‌گهر تقدیر کردچرا که توانستند با کار شبانه‌روزی و با فائق آمدن بر بسیاری از مشکلات، این پروژه‌ها را به سرانجام برسانند و با توجه به شناختی که از مجموعه مدیریتی گل‌گهر دارم مطمئن هستم که در آینده شاهد افزایش تولید در این مجموعه خواهیم بود و همین که توانستند معضل خام فروشی را درک کنند و از آن به عنوان یک مشکل اساسی یاد می‌کنند بسیار جای امیدواری و خرسندی دارد. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت ادامه داد: درصدد این هستیم که تمامی اکتشافات منطقه گل‌گهر توسط خود شرکت گل‌گهر انجام شود و اقدامات اولیه برای این مهم صورت گرفته است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.