مدیر عامل فولاد خراسان خبر داد

گندله سازی فولاد خراسان دو ماه آینده راه اندازی می شود

0 1,121

گندله سازی فولاد خراسان تا ۲ ماه اینده به بهره برداری می رسد.

مدیر‌عامل فولاد ‌خراسان گفت: گندله ‌سازی فولاد‌ خراسان نیز تا ۲ ماه دیگر با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن برای مصرف کارخانه راه‌اندازی خواهد شد.
مهندس سید حسین احمدی با اعلام این خبر افزود: مجموعه شرکت‌های فولادی که در سنگان سرمایه‌گذاری کرده‌اند باید خود را آماده کرده تا منطقه را صنعتی کنند. در سنگان بالغ‌بر حدود ۳میلیارد‌دلار پروژه تعریف و در حال سرمایه‌گذاری است.
احمدی درباره میزان تولید شرکت در ۶ ماهه نخست سال، گفت: در بخش نورد ۳۶۰هزار‌تن، شمش۳۸۰ هزار‌تن و آهن ‌اسفنجی حدود ۵۹۰هزار‌تن تولید شده است.
میزان صادرات نیز با ۲برابر رشد همراه بود که به مرز ۷۵هزار‌تن رسید که معادل میزان صادرات سال گذشته بوده است.
به گفته مدیرعامل فولاد‌خراسان، بازارهای هدف شرکت شامل افغانستان، ترکمنستان، پاکستان، عراق است، که البته در ۲ سال اخیر کویت و امارات نیز به بازارهای ما اضافه‌شده‌اند. تنها موضوعی که در صادرات وجود دارد آن است که هزینه حمل در صنعت فولاد فاکتوری بسیار مهم است و به میزانی که از دریا فاصله باشد رقابت سخت‌تر خواهد شد.
او با اعلام اینکه با راه‌اندازی واحد کنسانتره‌سازی سنگان، مجتمع فولاد‌خراسان تمامی حلقه‌های زنجیره را در اختیار خواهد داشت، تاکید کرد: زنجیره ارزش در شرکت ما در حال تکمیل است اما از نظر توسعه و تولید در مقیاس اقتصادی برنامه این است که تا مرز ۳.۵ میلیون‌تن تولید برسیم؛ یعنی برمبنای این عدد در زمینه تولید فولاد‌خام، زیرساخت‌ها را فراهم کرده‌ایم.

منبع ماهنامه پردازش
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.