فهرست برترین شرکت های معدنی جهان در سال ۲۰۱۷

0 1,306

در آستانه سال ۲۰۱۸، فهرست ۵۰ شرکت برتر معدنکار جهان منتشر شده که در مجموع ۸۹۶ میلیارد دلار ارزش دارند. ارزش این شرکت ها در بازار سرمایه طی سال ۲۰۱۷ معادل ۱۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت.

طبق فهرستی که وب سایت ماینینگ منتشر کرده، این شرکت ها در مدت ۱۸ ماه گذشته ۲۲۷ میلیارد دلار به ثروت سهامداران خود اضافه کرده اند.
در صدر لیست بهترین عملکرد رشد شرکت های معدنکاری دنیا شرکت چینی “چاینا مولیبدن” با رشد ۱۵۱درصدی در ارزش قرار گرفته و پس از آن ” سنگ آهن کومبا” افریقای جنوبی با رشد ۱۲۷درصدی ایستاده است. جایگاه سوم هم به شرکت “کاز مینرال” قزاقستان با افزایش ۱۱۹درصدی رسید.از سوی دیگر بدترین عملکرد رشد هم به روس ها رسید به طوری که Uralkaliy با رشد منفی ۲۴.۶درصد، Alrosa با منفی ۲۴درصد و Fortesque Metals استرالیا با منفی ۱۶.۸درصد در جایگاه اول تا سوم بدترین عملکرد رشد جای گرفتند.
همچنین بالاترین ارزش دارایی از سوی استرالیایی ها تصاحب شد به طوری که بی اچ پی با ۱۰۸ میلیارد دلار و ریوتینتو با ۸۸.۷ میلیارد دلار جایگاه اول و دوم را در اختیار گرفتند و گلنکور سوییس با ۷۰ میلیارد دلار و واله برزیل با ۶۱میلیارد دلار در رتبه های سوم و چهارم ایستادند / نشریه معدن و تجارت امروز

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.