ایران در ساخت کارخانه گندله سازی خود کفا شد

0 1,383

سرمایه گذاری اپال پارسیان سنگان در گندله سازی سنگان یک مشارکت موفق دولت و بخش خصوصی بود.
محمد مسعود سمیعی نژاد مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری پارسیان در گفتگو با معدن ۲۴ گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی اپال سنگان پارسیان در طرح گندله سازی یک نمونه مشارکت جدید دولت و بخش خصوصی در زنجیره فولاد بود.
وی تصریح کرد: شرکت اپال بخشی از سرمایه گذاری های خود را در بخش توسعه زیر ساخت های منطقه نظیر برق، گاز و جاده سازی انجام داده است.

سمیعی نژاد خاطر نشان کرد:زمان ساخت کارخانه گندله سازی اپال ۲۴ ماه بود و ۴۵۰۰ نفر نیروی جوان بطور مستقیم و غیر مستقیم در ساخت این مجتمع همراهی داشتند و با توجه به استفاده از حداکثر توان ساخت داخل بالغ بر ۷۰ میلیون یورو در هزینه های رفت و آمد کارشناسان خارجی صرفه جویی شد اما برخی تجهیزات نظیر گیربوکس های سنگین از خارج وارد کردیم.
وی تصریح کرد:طرح ۲.۴ میلیون تنی کنسانتره سنگان در جوار کارخانه گندله سازی آغاز شده
است و عملیات خاک برداری را شروع کرده ایم
وی در مورد واگذاری معادن سنگ اهن افزود: شرکت اپال اعتقاد دارد تا معادن دولتی سنگان باید بصورت عادلانه بین سرمایه گذاران زنجیره فولاد در منطقه توزیع شود و این شرکت برای توسعه معادن بتازگی اقدام به خرید شاول ۴۰تنی و۳۰دامتراک ۱۵۰تنی کرده است.

سمیعی نژاد گفت: خو شبختانه در ساخت کارخانه گندله سازی به خود کفایی رسیدیم و می توانیم به جرات بگوییم که یکی از کشور ها یی در دنیا هستیم که در ساخت گندله خود کفا شده ایم و باید این دستاورد مهم را حفظ کنیم.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.