تشریح برنامه های شرکت توسعه ملی در زنجیره فولاد سنگان

0 1,291

کسری غفوری؛ رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی توسعه ملی از برنامه دولت برای افرایش تولیدات معدنی خبر داد و گفت: ظرفیت تولید سالانه هریک از واحد‌های تولید کنسانتره و گندله در آینده به میزان ۵ میلیون تن افزایش خواهد شرکت صنعتی ‌ومعدنی توسعه ملی یافت.
وی گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که شهریور سال ۱۳۹۱ مابین ایمیدرو و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی منعقد شد، دو پروژه بزرگ تولید کنسانتره سنگ‌آهن با ظرفیت سالانه ۲.۵ میلیون تن و تولید گندله با ظرفیت سالانه ۵.۲ میلیون تن در سنگان کلید خورد که هفته گذشته بخش کنسانتره‌سازی آن با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد.
رییس هیات مدیره گروه صنعتی و معدنی توسعه ملی افزود: سنگان منطقه ویژه و خاص و مملو از مواد معدنی خدادادی است که طی چند سال اخیر و با پیگیری‌های جدی دولت‌های یازدهم و دوازدهم، به عنوان محلی برای فعالیت شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال و صاحب نام، به یک مجموعه صنعتی و معدنی بزرگ و نامدار تبدیل شده است که سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف آن کماکان ادامه دارد و تا سال‌ها موجب رونق اقتصادی و اشتغال برای مردم منطقه و کشور خواهد بود.
وی افزود: یکی از دستاوردهای رویکرد گروه توسعه ملی در چند سال اخیر اعتماد و بهره‌گیری از پتانسیل مدیران جوان و با انگیزه بوده که اثر این نگاه منصفانه در انتخاب مدیران، همدلی بیش از گذشته و تسریع در اجرای امور و به ثمر نشستن طرح‌ها و پروژه‌ها حتی بیش از فرارسیدن Deadline آن‌ها بوده است.
غفوری ادامه داد: باتوجه به مسئولیت نظارت و پاسخگویی مدیرعامل در تمامی حوزه‌های کاری و اجرایی شرکت بعضا شرکت‌ها دچار بوروکراسی و روزمرگی می‌شوند که در گروه توسعه ملی با تقسیم وظایف در هیات مدیره و استفاده از مدیران جوان این مساله به بهترین نحو مرتفع و اداره شرکت‌ها با همدلی و پویایی به پیش می‌رود و هم در زمان و هم در هزینه‌ها مدیریت و صرفه‌جویی مناسبی صورت می‌گیرد.
عضو سابق هیات مدیره شرکت طلای زرشوران با اشاره به لزوم تمرکز بر روی حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از رویکردهایی که تاثیر به‌سزایی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد، حمایت از ورود مدیران جوان در کنار مدیران با تجربه و اعتماد به تخصص، تعهد، انگیزه و روحیه تلاشگری آنان است که هم موجب تسریع در امور می‌شود و هم نظام مدیریتی آتی کشور با تربیت و آمادگی این افراد تضمین شده و از آزمون و خطای مجدد جلوگیری می‌کند.
وی ادامه داد: امیدوارم با توجه به جدیت و سرعت عمل در اجرای امور، همچون کنسانتره سازی که چهار ماه پیش از مهلت زمانی این برنامه به تولید رسید، گندله‌سازی هم تا سال آینده و پیش از پیش‌بینی برنامه‌ای افتتاح و فعالیت خود را آغاز نماید.
غفوری اظهار امیدواری کرد: با همین روند، انگیزه و تلاش طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در طرح توسعه این شرکت، ظرفیت تولید سالانه هریک از واحد های تولید کنسانتره و گندله در آینده به میزان ۵ میلیون تن افزایش خواهد یافت.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.