ابعاد جدید از زلزله کرمانشاه به روایت موسسه مهر آفرین

0 942

شرایط کمک به زلزله زدگان کرمانشاه مطلوب نیست.
فاطمه دانشور مدیر عامل موسسه مهر آفرین و‌عضو سابق شورای شهر تهران صبح امروز در نشست خبری گفت: شرکت زرین صنعت چاف با ۵۹۰ میلیون تومان،شرکت فولاد چاینا هودانگ چین با ۷۰ کانکس، سام‌سرویس با ۱۰۰ کانکس و‌شرکت اپ با یک میلیارد تومان و انجمن سنگ اهن‌ایران بزرگترین حامیان مهر آفرین در کمک به مردم زلزله زدگان کرمانشاه بودند.
وی تصریح کرد: در زلزله کرمانشاه ۱۷۰۰ روستا و ۷ شهر آسیب دیدند و بسیاری از خانواده ها هنوز در چادر هستند و نیاز شدید به کانکس و خدمات رفاهی دارند.
دانشور گفت: بر اساس سرشماری صورت گرفته در حال حاضر ۴۵۰۰ نیازمند شناسایی شده که از این تعداد تا کنون فقط ۹۰۰ کانکس دریافت شده است و با توجه سطح پایین درآمدی در این مناطق نیاز است خیر ها سهم بیش‌تری در کمک رسانی داشته باشند.
وی افزود: پیشنهاد می شود در شرایط فعلی شخص رییس جمهور یا معاونان وی هر ده روز یک بار در منطقه حضور داشته باشند و‌ این استان را از شرایط بحرانی خارج کنند.
دانشور اظهار داشت:متاسفانه سپاه در حال خارج شدن از منطقه است و نباید این ارگان ماموریت خود را در کرمانشاه تمام شده بداند .
وی گفت: موسسه مهر آفرین در سر پل ذهاب پایگاه خدمات اجتماعی به. مساحت ۳۰۰ متر با ۵ کلاس اموزشی با هدف کاهش آسیب های اجتماعی احداث کرده است و بتازگی ۱۰۰ دستگاه حمام و سرویس بهداشت تدارک دیدیم.
دانشور افزود: بحران و ابعاد ماجرا در کرمانشاه بسیار وسیع تر از اطلاعاتی است که در اختیار مردم قرار داده می‌شود و اگر دولت توان حمایت ندارد اعلام تا از سازمانهای بشر دوستانه کمک بگیریم.

وی اظهار داشت:بر اساس اطلاعات جمع آوری شده حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه تخریب شده است که دولت در این ۵۶ روز عملکرد مناسبی نداشته است.

ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.