بیش از چهار هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن اخذ شد

0 1,326

مجموع حقوق دولتی معادن که در دوره هفت ماهه پارسال ( منتهی به مهر ) وصول شد یکهزار و ۵۰۰ میلیارد و ۹۹.۲ میلیون ریال بود .
بررسی عملکرد ماههای شهریور و مهرماه امسال نشان می دهد که میزان حقوق دولتی در شهریورماه ۷۱۲ میلیارد و ۹ میلیون ریال بود، اما در مهر ماه رقم ۵۵۵ میلیارد و ۸۳۸.۹ میلیون ریال ثبت شد که ۲۱.۹ درصد افت نسبت به ماه قبل داشت.
بر اساس داده های آماری در این زمینه، استانهای کرمان، یزد و آذربایجان شرقی در بین استانهای کشور بیشترین میزان حقوق دولتی معادن را در دوره مورد بررسی اخذ کردند که به ترتیب ۲ هزار و ۲۵۷ میلیارد و ۲۸۶.۶ میلیون ریال، ۶۵۰ میلیارد و ۳۹۴.۹ میلیون ریال و ۳۲۵ میلیارد و ۹۴۶.۵ میلیون ریال بود.
همچنین استانهای کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و چهارمحال و بختیاری در دوره هفت ماهه ۹۶ ( منتهی به مهر ) به ترتیب کمترین میزان حقوق دولتی معادن را داشتند که یک میلیارد و ۴۹۱.۲ میلیون ریال، سه میلیارد و ۷۳۶.۳ میلیون ریال و سه میلیارد و ۸۸۲.۹ میلیون ریال ثبت شد .
علاوه براین در دوره مزبور بیشترین رشد عملکرد در جذب حقوق دولتی معادن مربوط به استانهای یزد، کرمان و کردستان بود که به ترتیب رشد یکهزار و ۱۲۰ درصدی، ۶۰۵.۵ درصدی و ۴۵۷.۶ درصدی داشتند.
میزان حقوق دولتی معادن دریافت شده به ترتیب در استانهای هرمزگان، چهارمحال و بختیاری و خراسان جنوبی در هفت ماهه ۹۶ امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۶۸.۲، ۶۴.۲ و ۴۵.۱ درصد افت داشت.
بررسی حقوق دولتی معادن در سالهای ۹۵- ۱۳۹۳ نشان می دهد که به ترتیب یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و ۹۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود و برای سال جاری هم رقم ۹۰۰ میلیارد تومان هدف گذاری شده است.
گزارش های منتشره حاکی است، سال ۹۳ رقم ۵۲۰ میلیارد تومان، و در سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۳۳۰ میلیارد تومان و پارسال هم ۲۲۸ میلیارد تومان وصول شد.

منبع ایرنا
ممکن است از اینها هم خوشتون بیاد
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.